Рада заборонила іноземцям бути власниками цифрового провайдера

Рада заборонила іноземцям бути власниками цифрового провайдера

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям”.

Ухвалення відповідного рішення підтримали 248 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон визнає, що кінцевим бенефіціарним власником (контролером) цифрового провайдера може бути виключно громадянин України.

При цьому юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, зареєстрованим в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України, а також особам без громадянства забороняється брати участь у провайдері на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами.

Участь же іноземних фізичних і юридичних осіб у статутному капіталі телерадіоорганізацій і провайдерів програмної послуги регулюється законом.

Водночас закон забороняє органам державної влади та органам місцевого самоврядування, компаніям, зареєстрованим в офшорних зонах, резидентам держави-агресора, політичним партіям, профспілкам, релігійним організаціям, ув'язненим і недієздатним громадянам засновувати та брати участь у телерадіоорганізаціях або провайдерах програмних послуг.

Читайте також: Українські медійники підтримали рішення Нацради щодо каналу "112"

Недотримання цих вимог є підставою для недопущення телерадіоорганізації до конкурсу на видачу ліцензії на мовлення, відмови їй у видачі та продовженні ліцензії, а також для відмови у видачі та продовженні ліцензії провайдера програмної послуги.

У разі, якщо відповідні обставини виникли або були виявлені після видачі ліцензії, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення може звернутися до суду з позовом про її анулювання.

Цей закон набуває чинності за місяць після його опублікування в парламентській газеті "Голос України".

Як повідомляв Укрінформ, 19 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні та підтримала скорочення терміну підготовки до другого читання законопроєкту №2035 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям”, яким на сьогодні є ТОВ "Зеонбуд".

Відповідно офіційних даних щодо структури власності "Зеонбуду", ця компанія належить кіпрській компанії "Планбріджлімітед", яка, зі свого боку, належить п’яти іншим компаніям, чотири з яких зареєстровані на Британських Віргінських островах, а одна – в Белізі. При цьому обидві країни є в переліку офшорних зон, затверджених Кабінетом міністрів України.

Відповідно офіційних даних щодо структури власності "Зеонбуду", 100% часток у його статутному капіталі належить кіпрській компанії "Планбріджлімітед", яка, зі свого боку, належить п’яти іншим компаніям, чотири з яких зареєстровані на Британських Віргінських островах, а одна – в Белізі. При цьому обидві країни є в переліку офшорних зон, затверджених Кабінетом міністрів України.

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "Зеонбуд" вказуються п’ятеро громадян Латвії та громадянин Великої Британії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-