Україна змінює тактику на нараді ОБСЄ через заяви про “російський Крим”

Україна змінює тактику на нараді ОБСЄ через заяви про “російський Крим”

Укрінформ
Делегація України на нараді ОБСЄ у Варшаві змінить тактику дій у зв’язку з масовими заявами пропагандистів про “російський Крим” і неготовністю модераторів забирати у них слово.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу заявив постпред України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк.

“Ми спробуємо варіант масованої спільної реакції з партнерами на такі виступи. Якщо раніше Україна брала слово у порядку ведення дискусії (“point of order”), то зараз ми розраховуємо, що “point of order” братимуть США, Канада, ЄС, можливо Швейцарія, Грузія, в залежності від того, яку тактику ми оберемо”,- сказав Цимбалюк.

Він висловив сподівання, що якщо модератор пленарної дискусії побачить рішучу позицію майже всіх делегацій, то, можливо, прийме інше рішення.

“Але якшо рішення не буде прийнято відразу, то стане зрозуміло, що промовець просто доносить якісь фейкові месиджі, які ніким не підтримуються”, - зазначив дипломат, додавши, що, можливо, це навіть важливіше, ніж просто забрати слово.

Читайте також: Делегація України залишила засідання ОБСЄ через заяви про "російський Крим"

Цимбалюк зазначив, що демонстративного залишення зали пленарних засідань під час чергової згадки про “російський Крим” українська делегація отримала потужну підтримку від партнерів.

За його словами, керівництво Бюро демократичних інституцій і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ також пообіцяло українській стороні реагувати на фейкові і пропагандистські висловлювання представників окупованого Росією Криму.

Як повідомлялося, делегація України у вівторок залишила залу засідань під час наради БДІПЛ ОБСЄ у Варшаві, де обговорювалася тема свободи слова, на знак протесту проти заяв пропагандистів про "російський Крим". Зокрема, головний редактор пропагандистських видань "Крымская газета" і "Крымский журнал" Марія Волконська на засіданні назвала анексований Крим російським. Після цього її виступ на нараді перервали, пославшись на міжнародні документи. Крім того, було перервано промову генерального директора пропагандистського телеканалу "Миллет" Ервіна Мусаєва, оскільки він почав скаржитися на "блокаду Криму" Україною.

Напередодні у Варшаві стартувала щорічна нарада ОБСЄ з виконання зобов'язань держав-учасниць у сфері дотримання прав і свобод людини. 16 вересня делегації обговорили питання захисту прав людей, окупацію Криму, а також санкції щодо РФ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-