Остаточні зміни: підготовча група визначила склад усіх комітетів Ради

Остаточні зміни: підготовча група визначила склад усіх комітетів Ради

Список
Укрінформ
Підготовча група з числа новообраних народних депутатів визначила остаточний склад Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради і Комітету з питань транспорту та інфраструктури, що буде запропоновано затвердити парламенту під час першого засідання 29 серпня.

Відповідне рішення підготовча група ухвалила у середу, 28 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Щодо позиції по кандидатурі на посаду голови Комітету з питань регламенту, депутатського етики та організації роботи Верховної Ради, то політична партія "Слуга народу" пропонує на цю посаду Кальченка Сергія Віталійовича. Це була наша квота (партії "Слуга народу" - ред.), ми про це вчора говорили і ми обіцяли, що визначимося щодо цього комітету", - зазначив голова підготовчої групи, голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков.

Водночас він запропонував проголосувати і за визначення керівного складу регламентного комітету в цілому. Зокрема, першим заступник голови комітету пропонується обрати новообраного депутата від партії "Батьківщина" Андрія Пузійчука, заступниками двох представників "Слуги народу" - Ольгу Савченко та Артема Культенка, а секретарем - Михайла Папієва ("Опозиційна платформа - За життя").

Читайте також: "Голос" закликає "Слугу народу" переглянути рішення про призначення Шуфрича

Перший віце-спікер Ірина Геращенко, яка у Верховній Раді 9-го скликання представлятиме партію "Європейська солідарність", зауважила, що їхня політична сила виступає категорично проти того, що "партія влади, яка, по-суті, захопила, порушуючи принцип пропорційності, більшість керівних посад, позбавляє опозицію права на контроль". У зв’язку з цим політик наполягла на тому, щоб головою регламентного комітету було обрано представника "ЄС".

Однак Разумков заперечив їй, пояснивши, що позиція стосовно керівного складу комітету була обговорена і попередньо проголосована ще 27 серпня, тому "Слуга народу" повинна була внести свою кандидатуру на посаду голови комітету.

Зрештою учасники підготовчої групи підтримали пропозицію Разумкова.

Окрім того, новообрані парламентарії визначили керівний склад комітету з питань транспорту та інфраструктури. Його головою пропонується обрати депутата від партії "Слуга народу" Юрія Кисіля, першим заступником - Юлію Клименко (партія "Голос"), а заступниками Володимира Крейденка і Миколу Тищенка (обоє від "Слуги народу"), а секретарем комітету - позафракційного депутата Геннадія Вацака.

Читайте також: Парламентські комітети: чого варті усі ті "голови" з однією "шиєю"

Разумков резюмував, що підготовча група завершила квотне формування майбутніх комітетів ВР загалом і визначення їх керівного складу.

Як повідомляв Укрінформ, підготовча депутатська група 27 серпня визначила керівний склад майже всіх майбутніх комітетів Верховної Ради IX скликання.

  • Комітет з питань аграрної та земельної політики може очолити депутат від "Слуги народу" Микола Сольський;
  • Комітет з питань антикорупційної політики — Анастасія Красносільська ("Слуга народу");
  • Комітет з питань бюджету — Юрій Арістов ("Слуга народу");
  • Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг — Андрій Герус ("Слуга народу");
  • Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування — Михайло Радуцький ("Слуга народу");
  • Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики — Олександр Ткаченко ("Слуга народу");
  • Комітет з питань екологічної політики та природокористування — Олег Бондаренко ("Слуга народу");
  • Комітет з питань економічного розвитку — Дмитро Наталуха ("Слуга народу");
  • Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування — Андрій Клочко ("Слуга народу");
  • Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва — Богдан Яременко ("Слуга народу");
  • Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом — Іванна Климпуш-Цинцадзе ("Європейська солідарність");
  • Комітет з питань молоді і спорту — Андрій Кожем’якін ("Батьківщина");
  • Комітет з питань правової політики — Ірина Венедіктова ("Слуга народу");
  • Комітет з питань правоохоронної діяльності — Денис Монастирський ("Слуга народу");
  • Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки — Олександр Завітневич ("Слуга народу");
  • Комітет з питань освіти, науки та інновацій — Сергій Бабак ("Слуга народу");
  • Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин — Дмитро Лубінець (позафракційний);
  • Комітет з питань свободи слова - Нестор Шуфрич ("Опозиційна платформа — За життя");
  • Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів — Галина Третьякова ("Слуга народу");
  • Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики — Данило Гетманцев ("Слуга народу");
  • Комітет з питань цифрової трансформації — Михайло Крячко ("Слуга народу").
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-