Якщо

Якщо "однопартійний" Кабмін виглядає як узурпація, це демократична узурпація — Арахамія

Укрінформ
Призначення на керівні посади в парламенті та уряді представників партії “Слуга народу”, можливо, і виглядає як узурпація влади, але це вибір народу, якому потрібні швидкі зміни в економіці.

Про це заявив член Національної інвестиційної ради, член Наглядової ради ДК "Укроборонпром" Давид Арахамія, відповідаючи на питання чи не виглядає узурпацією влади 60-відсоткове представництво фракції "Слуга народу" в парламенті та "однопартійне" формування уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Якщо це виглядає як узурпація влади, то це точно демократична узурпація. Це може виглядати як завгодно, але 60% - це те, що проголосували наші виборці. У нас є 60% і ми повинні використовувати їх на максимум, щоб змінювати країну якнайшвидше", - заявив Арахамія, додавши, що всі рішення будуть ухвалюватись не на користь фракції, а на користь держави. "У нас немає користі партії, є користь країни. Дискусія йде тільки одна: що можна зробити зараз, щоб дати країні шанс економічно зростати якнайшвидше, тому що це №1 чого чекають виборці. Країна повинна виходити з боргового стану і зростати — 7-8% на рік. Це дуже складно, майже неможливо, для цього всі повинні працювати разом, щоб зробити неможливе", - заявив Арахамія.

Він запевнив, що більшість в парламенті дотримуватиметься і Регламенту Верховної Ради, і партійних квот, відповідно до отриманих на виборах відсотків.

Коментуючи квотний принцип, за яким раніше партії подавали свої кандидатури на міністерські посади в Кабінеті міністрів, Арахамія заявив: "В уряді немає квот. Це був якійсь договорняк, зараз договорняки не потрібні країні, і тому може бути уряд просто технократичний. Не партійний, не політичний, а технократичний".

Він також поскаржився, що представники інших політичних сил відмовились надавати свої пропозиції щодо кандидатів на посади міністрів в новому уряді. "Вони (представники інших партій — ред.) кажуть: "А ми хочемо, щоб ви несли відповідальність, ми не дамо (кандидатури). От це продержавницька позиція? Це чисто політична спекуляція. Якщо вони кажуть, що ми маємо нести стовідсоткову відповідальність, то ми не хочемо з ними нічого погоджувати, ми будемо нести політичну відповідальність", - заявив Арахамія.

Він запевнив, що серед нових членів уряду не буде політиків, а будуть виключно технократи, яких відбирали за професійним принципом. Політик також пообіцяв, що у парламенті робитиме все для того, щоб новий уряд міг працювати, і ніхто йому не заважав.

Читайте також: Арахамія може очолити фракцію “Слуги народу”

Як повідомлялося, раніше Арахамія заявив, що у перший день роботи, 29 серпня, новообрана Верховна Рада розгляне велику кількість питань і працюватиме доти, доки не сформує новий уряд та не призначить нового Прем'єр-міністра.

Фото: agro-yug.com.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-