КСУ не має підстав ставити під сумнів указ про розпуск Ради - представник Зеленського

КСУ не має підстав ставити під сумнів указ про розпуск Ради - представник Зеленського

Укрінформ
Представник Президента у Конституційному суді Федір Веніславський переконаний, що КСУ не має жодних правових підстав ставити під сумнів конституційність указу про дострокове припинення повноважень парламенту.
Про це він заявив на брифінгу в понеділок, 10 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На наше переконання, у Конституційного суду України жодних правових підстав для того, щоб ставити під сумнів конституційність указу Президента (про розпуск парламенту - ред.), немає і бути не може, і в суді завтра наша команда повністю доведе, що указ Президента є конституційним. Я переконаний, що ми розіб'ємо будь-які доводи, які будуть надані нашими опонентами", - сказав Веніславський.

Він зазначив, що позиція команди Президента в Конституційному суді ґрунтуватиметься на тому, що коаліція депутатських фракцій "Європейська Україна" припинила існування 29 березня 2016 року, коли з неї остаточно вийшла фракція "Радикальної партії Олега Ляшка". Веніславський нагадав, що 16 і 17 лютого того ж року про припинення членства у складі коаліції заявили фракція БЮТ і фракція "Самопоміч", в результаті чого кількість народних депутатів у коаліції стала меншою, ніж вимагає Конституція України.

Читайте також: КСУ призначив розгляд справи про розпуск Ради на 11 червня

Веніславський акцентував, що це не потребує особливого доведення, тому що відсутність коаліції фактично визнана самими народними депутатами.

"І беззаперечним є той факт, що станом на момент видання указу Президента 21 травня 2019 року нова коаліція депутатських фракцій утворена не була. Тобто Президент абсолютно однозначно застосував своє право на підставі абсолютно чітких зрозумілих прогнозованих правових підстав і достроково припинив повноваження Верховної Ради", - наголосив Веніславський.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. 21 травня він підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення виборів на 21 липня. Указ набув чинності 23 травня, а вже наступного дня в Україні стартувала виборча кампанія.

Водночас 24 травня до КС було направлено подання з підписами 62 народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР.

КС призначив розгляд справи щодо указу про розпуск Верховної Ради на 11 червня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-