ЄС закликав Росію дотримуватися Мінських угод

ЄС закликав Росію дотримуватися Мінських угод

Заява
Укрінформ
ЄС продовжує вимагати від Росії звільнення 24 українських моряків, очікує від Москви виконання зобов'язань у рамках Мінських угод, а також допуску спостерігачів у Крим.

Про це йдеться у Заяві ЄС щодо продовження агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, оприлюдненій у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні.

"Ми неодноразово закликали Росію беззастережно та без зволікань звільнити затриманих членів екіпажу та захоплені кораблі. Ми очікували від Росії негайного виконання цього рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Ми продовжуємо цього очікувати", - йдеться у заяві.

ЄС глибоко шкодує, що натомість суд у Москві подовжив арешт моряків до липня, ігноруючи рішення Міжнародного трибуналу.

Читайте також: ЄС очікує від Росії термінового звільнення українських моряків

У заяві констатується що минулий тиждень відзначився нестійкою безпековою ситуацією у зоні конфлікту на Донбасі, що є наслідком актів агресії РФ проти України. ЄС підкреслює, що присутність військової техніки й устаткування поруч із цивільною інфраструктурою посилює ризики, яких зазнає мирне населення вздовж лінії зіткнення. У в'язку з цим Брюссель вкотре закликав Росію скористатися її вагомим впливом на збройні формування задля поліпшення безпекової ситуації.

Згадуються у заяві й випадки отримання російського громадянства у районах, які перебувають під контролем підтримуваних Росією збройних формувань.

"Це є ще одним нападом на суверенітет України, що підкреслює намір Росії і надалі дестабілізувати Україну та поглиблювати конфлікт", - наголошується в документі. ЄС закликає Москву утриматися від будь-яких дій, що підривають виконання Мінських угод та можуть перешкоджати повному відновленню українською владою контролю над своєю територією у кордонах, визнаних міжнародною спільнотою.

Також у заяві наголошується на неприпустимості перешкоджання роботі Спеціальної моніторингової місії, зокрема у застосуванні нею технічних засобів, у тому числі БПЛА (нещодавно зафіксовано три такі випадки, всі на непідконтрольних українській владі територіях: біля Первомайська, Золотого-5 та Білої Кам'янки). Обмеження свободи пересування Місії відбуваються переважно у районах, що їх контролюють підтримувані Росією збройні формування, вказують спостерігачі.

Читайте також: Військовим радникам з країн ОБСЄ показали новітню російську зброю на Донбасі

"Це також стосується і територій незаконно анексованого Кримського півострова та українсько-російського державного кордону, щодо яких Місія систематично отримує відмову в доступі", - підкреслюється в заяві.

ЄС знову закликає Росію негайно припинити розпалювання конфлікту через надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням. Інформація про присутність російської військової техніки та військовослужбовців у районах, які контролюють збройні формування, підтримувані РФ, викликає в Брюсселі велике занепокоєння.

У документі нагадується, що чинність економічних санкцій Євросоюзу проти Росії пов'язана з повною імплементацією Мінських угод.

Стосовно ситуації в анексованому Криму ЄС закликає до повного дотримання на півострові міжнародних стандартів прав людини та негайного звільнення всіх, кого було затримано і засуджено з порушенням міжнародного права.

Читайте також: Росія посилить репресії в Криму, якщо відновлять її повноваження в ПАРЄ - Чубаров

Насамкінець ЄС нагадує про свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. І закликає Росію робити те саме, дотримуватися засад, на які вона неодноразово посилалася, а також своїми діями та публічними заявами сприяти стабілізації ситуації і відвертати кроки, які суперечать цим принципам.

"Ми рішуче засуджуємо явне порушення суверенітету та територіальної цілісності України актами агресії з боку збройних сил Росії від лютого 2014 року, а також незаконне приєднання Автономної Республіки Крим та міста Севастополь до Російської Федерації, якого ми не будемо визнавати. Європейський Союз залишатиметься відданим повному виконанню своєї політики невизнання, зокрема за допомогою обмежувальних заходів", - наголошується в заяві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-