На сайті Ради зʼявився текст законопроекту про імпічмент

На сайті Ради зʼявився текст законопроекту про імпічмент

Укрінформ
На сайті Верховної Ради оприлюднили текст внесеного Президентом Володимиром Зеленським законопроекту про імпічмент глави держави.

Текст документа доступний за цим посиланням.

Зокрема, проект закону №10340 передбачає, що імпічмент Президента може бути ініційований більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Претензії до глави держави має дослідити спеціальна слідча комісія ВР - і зробити висновки щодо наявності у його діях державної зради або іншого злочину.

Під час процедури імпічменту в Президента мають бути захисники, які стежитимуть за дотриманням його прав і свобод. Висновки слідчої комісії Верховна Рада має розглянути на відкритому засіданні.

Конституційний суд має підтвердити, що рішення ВР про імпічмент ухвалено з дотриманням процедур, вимог Конституції та законодавства України, а Верховний суд - підтвердити наявність ознак злочину у діях Президента. І остаточно за імпічмент мають проголосувати не менш як три чверті депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Читайте також: Зеленський подав у Раду законопроект про імпічмент

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Президент вніс до ВР проект закону "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)".

27 травня голова ВР Андрій Парубій заявив, що у Президента Володимира Зеленського є три дні, аби внести свій законопроект про імпічмент, інакше парламент розгляне депутатський проект закону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-