Штати в ОБСЄ: Україна виконала свої зобов’язання по Мінську, а Росія – ні

Штати в ОБСЄ: Україна виконала свої зобов’язання по Мінську, а Росія – ні

Укрінформ
Український уряд, поряд з відданістю всеосяжному та стійкому припиненню вогню на Донбасі, виконав свої політичні зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, натомість Росія була неспроможною виконати свої.

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Кеміан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Перший пункт Мінських домовленостях закликає до негайного і всеосяжного припинення вогню, однак керовані Росією сили ніколи не давали статися справжньому і стійкому припиненню вогню. Попри неспроможність Росії виконати свої зобов'язання у сфері безпеки, український уряд виконав ряд своїх політичних зобов'язань: президент схвалив закон про особливий статус Донбасу, Рада прийняла закон про амністію, а українські лідери неодноразово закликали до обміну ув'язненими "всі на всіх". Український уряд зробив ці кроки, в той час, як керовані Росією війська продовжували напади на українських солдатів", - заявив він.

Читайте також: Штати в ОБСЄ закликали Росію звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів

Американський дипломат вказав на те, що подальші політичні кроки в рамках реалізації Мінська -  включно з проведенням місцевих виборів на Донбасі відповідно до українського законодавства -  "неможливі, оскільки частина Сходу України залишаються під контролем Росії".

"Росія розуміє це, але відмовляється від серйозного підходу до переговорів про міжнародні сили безпеки, які могли б створити безпекові умови, необхідні для виконання Україною решти своїх зобов'язань в рамках Мінська. Слід віддати належні Україні за вжиті політичні кроки, передбачені Мінськом, в той час, як Росія відмовляється виконувати свої безпекові зобов'язання", - наголосив Кеміан.

Читайте також: Сущенко, Сенцов, Балух... Україна в ОБСЄ знову закликала РФ звільнити політв’язнів

Поруч з цим, очільник американської дипмісії в ОБСЄ нагадав, що члени Постійної ради ОБСЄ виступили із засудження рішення Кремля про видачу російських паспортів на окупованих районах Донбасу. Він наголосив, що США вимагається від Росії припинити цю дестабілізаційну політику, яка порушує суверенітет України та заважає очікуваній реінтеграції цих районів з іншої частиною України. Також американська сторона поновила свій заклик до РФ звільнити українські кораблі та військовослужбовців, які були захоплені 25 листопада 2018 року біля Керченської протоки. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-