Клімкін не поїде на засідання Комітету міністрів РЄ у Гельсінкі

Клімкін не поїде на засідання Комітету міністрів РЄ у Гельсінкі

Укрінформ
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не братиме участі у засіданні Комітету міністрів Ради Європи у Гельсінкі.

Українську сторону на зустрічі представлятиме заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця, повідомили власному кореспондентові Укрінформу у Страсбурзі у Постійному представництві України при Раді Європи.

Як повідомляв Укрінформ, 16-17 травня у Гельсінкі відбудеться засідання Комітету міністрів РЄ.

Під час цієї зустрічі комітет має ухвалити рішення про застосування – або ні – відповідних статей Статуту організації щодо Росії. Йдеться про можливе позбавлення РФ репрезентативних прав у Раді Європи, адже у червні минає два роки, як держава не виконує свої статутні зобов’язання, не сплачуючи внески до бюджету організації.

Російська сторона у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ після накладання на її делегацію санкцій у ПАРЄ у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України. Відтоді Росія не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Читайте також: Комітет міністрів РЄ може "протягнути" Росію на вибори нового генсека – джерело

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов'язань як країни-члена може дати Україні підстави заявляти про відмову від дотримання Мінських угод.

Водночас, слід розрізняти обмежувальні заходи Євросоюзу, які запроваджені проти Росії та прив'язані до повного виконання Мінських домовленостей, а також санкції, накладені на російську делегацію в ПАРЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-