Президент Австрії пов’язав виконання

Президент Австрії пов’язав виконання "Мінська" з виборами до Верховної Ради

Укрінформ
Федеральний президент Австрії Александер Ван дер Беллен вважає, що подальший розвиток ситуації навколо виконання Мінських домовленостей залежатиме від парламентських виборів в Україні восени.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції з президентом РФ Володимиром Путіним у Сочі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я сказав, що я буду радий, якщо з тої, чи іншої сторони буде якийсь позитивний імпульс в плані реалізації Мінських домовленостей. Але, будьмо реалістами, зараз ми маємо почекати, як будуть розвиватися події з парламентськими виборами в Україні у жовтні", - заявив австрійський президент, коментуючи свої переговори з Путіним, зокрема, у питанні відносин між Росією та Україною, що впливає на стосунки ЄС з РФ.

При цьому, Ван дер Беллен вказав на "багатолітню австрійську мантру" – потрібно залишатися в діалозі "навіть, якщо по якихось пунктах можуть бути різні думки".

Він також прокоментував вплив на двосторонні австрійсько-російські відносини санкцій ЄС проти Росії, введених через незаконну анексію Криму та ситуацію на Донбасі. За його словами, "найгірше вже позаду", і "за останні роки ми вже дещо змінили наші торговельні потоки". Водночас, заявив австрійський президент, санкції йдуть на шкоду обом сторонам: "Те, що ситуація чисто з економічної точки зору для обох сторін є незадовільною – думаю, ніхто не буде оспорювати".

Читайте також: Країни, що повертають Росію у ПАРЄ, стають співучасниками підриву "Мінська" - Клімкін

Більше під час прес-конференції президент Австрії не говорив про Україну, як і не згадав про триваючу російську агресію проти України. Натомість він неодноразово заявляв про "традиційно чудові відносини" між Австрією та Росією та необхідність їх покрашення, зробити що і покликаний форум "Сочинський діалог", який він спільно з Путіним запустив під час робочого візиту. Наступне засідання форуму пройде у Зальцбургу у 2020 році, і Ван дер Беллен відразу запросив Путіна приїхати до Австрії.

Поруч з цим, як повідомляє австрійський суспільний телерадіомовник ORF, перед зустріччю з російським колегою президент Австрії заявив, що він і далі не вбачає "якоїсь фундаментальної кризи довіри" між Росією та Євросоюзом. При цьому, він зазначив, що під час зустрічі з президентом РФ хоче його запитати, "чи не буде в інтересах Росії вжити той чи інший захід з відбудови довіри", особливо щодо конфлікту в Україні.

Фото: @vanderbellen

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-