Єльченко про “паспортизацію” Донбасу: Стурбованості та засуджень недостатньо

Єльченко про “паспортизацію” Донбасу: Стурбованості та засуджень недостатньо

Оновлено
Укрінформ
Результатом Радбезу ООН щодо незаконної “паспортизації” Донбасу має бути не лише стурбованість та засудження, а й більш рішучі кроки, голосування, заяви та готовність до підвищення санкційного тиску.

Про це він заявив перед початком засідання Ради Безпеки ООН щодо України постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу

“Мені здається, що вже минув час, коли можна було просто висловлювати стурбованість, засуджувати, цього вже мало. Я сподіваюся на те, що наші партнери у Раді Безпеки ООН нарешті зрозуміють, що настав час до більш рішучих дій”, - зазначив він.

Читайте також: Україна звернулася до Радбезу ООН щодо російських паспортів на Донбасі

Єльченко додав, що очікує, що нинішнє засідання відрізнятиметься від попередніх тим, що завершиться не лише обговоренням. За його словами, Україна також переконує партнерів спробувати ухвалити рішення.

“Ми розповсюдили неформальний проект заяви Ради Безпеки. Ми прекрасно розуміємо всі, що Росія буде його блокувати… але якщо постійно боятися та чекати, доки Росія з чимось погодиться, то прийде час, коли вже всі ці заяви будуть нікому не потрібні”, - пояснив він.

За словами дипломата, він ще раз буде наполегливо просити партнерів, особливо Німеччину і Францію, які співголовують два місяці у Раді Безпеки, щоб вони спробували схвалити хоч якийсь текст якогось документа: “Якщо не резолюції, то принаймні заяви голови Ради Безпеки, або заяви для преси”.

На уточнювальне питання власкору Укрінформу, чи йдеться у проекті тексту про заклик підвищення санкційного тиску на РФ, Єльченко відповів, що “Так, там є такі слова”.

Читайте також: Порошенко обговорив із Лінкявічюсом "паспортизацію" Донбасу та санкції ЄС

Український дипломат додав, що навіть якщо Росія як постійний представник в РБ ООН заветує рішення, це все одно буде показовою дією з її боку.

“Якщо Росія заблокує резолюцію, як це було у свого часу з проектом рішення РБ по Малазійському літаку, це також буде сигнал всьому світу. Тому я думаю, що треба повертатися до дій”, - зазначив він. 

Наостанок Єльченко додав, що останні рішення РФ певним чином пов’язані з обранням нового президента в Україні. 

“Посилається певний сигнал. Як і попередні рішення про припинення постачання нафти. Сьогодні, здається, було ще одне рішення про вугілля. Все це типовий російський дипломатичний стиль. Накидати якихось сигналів, а потім з них вибирати, що підійде Україні, а що - ні. Можливо вони сподіваються, що новий президент щось вибере там щось і погодиться. Але мені здається, вони не розуміють, що відбувається в Україні” - підсумував він. 

Читайте також: Паспортизація Донбасу: Путін хоче, щоб Зеленський продовжив курс Порошенка?

Як повідомляв Укрінформ, у середу президент РФ Володимир Путін підписав указ "Про визначення з гуманітарною метою категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийняття до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку".

У документі йдеться, що мешканці окупованих територій України Донецької та Луганської областей України мають право отримувати російське громадянство за спрощеною процедурою.

На звернення України Рада Безпеки ООН сьогодні обговорює рішення Кремля про видачу російських паспортів в окупованих частинах Донецької та Луганської областей. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-