Адміністрація Трампа зосереджує фокус уваги на Україні - дипломат

Адміністрація Трампа зосереджує фокус уваги на Україні - дипломат

Укрінформ
Нинішня адміністрація Сполучених Штатів дуже ретельно зосереджує фокус уваги на українському напрямі та надає важливу допомогу, в тому числі, летальну зброю Україні в умовах протистояння російській агресії.

Про це заявила в середу в Вашингтоні колишній високопоставлений американський дипломат, нині старший дослідник Університету Гарварду Пола Добрянські, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Адміністрація Трампа дуже ретельно утримує українське питання в фокусі уваги та намагається допомогти Україні в різних питаннях, які мають значення", - підкреслила експерт під час виступу на конференції "Підтримка вільного демократичного розвитку України", що відбулася в Конгресі США.

Читайте також: США продовжать підтримку боротьби з корупцією в Україні — Гейл

При цьому Добрянські наголосила, що значення України велике для зовнішньої політики США, в тому числі через її геополітичне розташування між сходом і заходом Євразійського континенту, через її розміри, а також прозахідну орієнтацію та прагнення приєднатися до ЄС.

"Отже, з точки зору політики, економіки, військової сфери, Україна дуже важлива для Сполучених Штатів і трансатлантичного суспільства", - зауважила Добрянські.

Читайте також: Штати обіцяють продовжити підтримку України у стримуванні агресії РФ

Крім того, вона згадала про "Кримську декларацію" Помпео, яка підтверджує невизнання Сполученими Штатами російської анексії Криму.

"Це не тільки політика нашого уряду, але це також має значення для громадянського суспільства та інших інституцій, які зберігають важливу стратегічну точку зору і голос у цих зусиллях", - зазначила експерт.

Читайте також: Антиснайперські системи та ППО: Штати можуть розширити поставки озброєння в Україну

Нинішня адміністрація США, також забезпечила Україну летальною зброєю, чого не зробили попередники, нагадала Добрянські.

"Я пам'ятаю, як президент Порошенко приїхав (у жовтні 2014 року – ред.) до Сполучених Штатів і мав промову в Конгресі США", - зазначила Добрянські. Тоді український лідер заявив, що ковдри, приціли нічного бачення та інша допомога США є важливими, але Україна не зможе виграти війну ковдрами. "Я пам'ятаю цю фразу, а також потребу України в зброї, і лише ця адміністрація (Трампа – ред.) задовольнила запит України", - підкреслила експерт.

Вона також зазначила, що це посилює можливості стримування російських загроз у майбутньому. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-