Звільнення заручників: Україна нагадала Росії в ОБСЄ про формулу

Звільнення заручників: Україна нагадала Росії в ОБСЄ про формулу "25 на 25"

Укрінформ
Україна готова у найкоротший термін провести обмін 25 українських заручників, які утримуються у російських тюрмах, на 25 громадян РФ, які були засуджені за злочини на території України. 

Про відповідну пропозицію української сторони нагадав Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми підтверджуємо пропозицію України щодо обміну 25 громадян Росії, які були засуджені за свої злочини на території України і які звернулися до президента Росії із закликом повернути їх до Росії, на 25 українських заручників в російських тюрмах", - сказав він.

Дипломат зазначив, що минулого тижня було важливо почути від Діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ Словаччини Мирослава Лайчака про те, що під час свого нещодавнього візиту до Москви він порушив питання негайного звільнення військовополонених українських моряків та українських заручників, поміщених в тюрми на території РФ.

"Ми закликаємо Головування активно займатися цим гуманітарним пріоритетом… І ми закликаємо інші держави-члени приділяти першочергову увагу цьому питанню", - заявив Прокопчук.

Читайте також: Загиблі, поранені, переселенці: Денісова розповіла про ціну агресії РФ для України

Як відомо, раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з пропозицією провести обмін 25 українців, які утримуються в Росії та в окупованому Криму, на 25 засуджених в Україні громадян РФ.

Фото: Постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-