РФ у Мінську відмовилася говорити про звільнення політв'язнів в обмін на засуджених росіян

РФ у Мінську відмовилася говорити про звільнення політв'язнів в обмін на засуджених росіян

Укрінформ
Російська сторона у Мінську категорично відмовилася обговорювати питання обміну ув'язнених в Україні росіян на політв’язнів Кремля.

Про це написала перший заступник Голови Верховної Ради, член гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко у Facebook.

“Російські «ихтамнеты» ... можуть і далі писати сльозливі листи Путіну. В рейку. РФ від них відмовилася. Категорично відмовилася обговорювати передачу росіян (в обмін) на політв‘язнів Кремля - українців. І в рамках гуманітарної підгрупи, і в рамках ТКГ. Координатори ОБСЄ, на жаль, підіграють цій деструктивній позиції, мовляв, це мають бути двосторонні переговори”, - заявила Геращенко.

На її думку, представники ОБСЄ мали би бути значно наполегливішими і прямо звернутися до РФ із пропозицією посередництва у процесі звільнення російського криміналітету на політв‘язнів замість того, щоб публікувати “дивакуваті і малореалістичні “мирні плани”.

Перший віце-спікер також наголосила, що українська сторона висунула ще одну пропозицію — щодо обміну трьох військових, яких бойовики утримують ще з часів Дебальцівської трагедії.

“В страшні роковини порушення Росією Мінських угод і розстрілу та захоплення Дебальцевого ми звернулися з ініціативою, що готові передати трьох росіян, засуджених за злочини на Донбасі, в обмін на героїв - С. Глондаря, Б.Пантюшенка, О.Корінькова, 4 роки утримуваних в Донецьку. Реакції 0. Росія заявила, що чекає зміни влади в Україні, й що їм віддадуть тоді і засуджених росіян, і всі інші хотєлки просто так”, - заявила Геращенко.

Крім того, українська сторона на засіданні також висловила побоювання, що деякі заручники могли бути закатовані у тюрмах на окупованій території.

“Ми надали ОБСЄ інформацію про 13 громадян, яких ОРДЛО протягом цих років включали в списки на обмін, але потім з незрозумілих причин їх прізвища зникли зі списків тих, кого підтверджують і утримують. Ми вимагаємо повної інформації про долі цих людей. Так само як і про долі більше 70 українців, утримання яких від нас приховують”, - підкреслила Геращенко.

Читайте також: Денісова: Політв'язень Гриб - на межі життя і смерті

Вона подякувала представникові України у Тристоронній контактній групі Євгену Марчуку, який гостро поставив питання негайного звільнення і закликав ОБСЄ та Міжнародний комітет Червоного Хреста відвідати тюрми на окупованих територіях і шукати там заручників.

“Ганебно, як реагують на гуманітарну катастрофу РФ і їх маріонетки з ОРДЛО - зрадники України. Щоб примусити РФ віддати наших - потрібні не нові ‚ мирні плани», а нові жорсткі санкції”, - підсумувала перший віце-спікер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-