МЗС готується розірвати ще 50 угод з Росією

МЗС готується розірвати ще 50 угод з Росією

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України вже розірвало 49 угод з Росією, а наразі опрацьовує у контексті припинення дії другий пакет з 50 угод.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін на прес-конференції, присвяченій підсумкам діяльності української дипломатії у 2018 році, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"49 угод з Російською Федерацією зараз припинили своє інсування - це дві міждержавні угоди, 25 міжурядових, 19 міжвідомчих і три міжрегіональні. Ми будемо дуже послідовно іти по цьому треку. Зараз на опрацюванні знаходиться ще майже 50 угод - це, так би мовити, другий пакет", - сказав Клімкін.

Він нагадав, що МЗС переглядає всю договірно-правову базу з Російською Федерацією, але робить це без емоцій, а на основі чіткого юридичного аналізу.

"Наш принцип дуже простий - ми не можемо жити на основі тієї бази, яка існувала до війни з Росією. Ми будемо чітко керуватися інтересами наших громадян, оскільки не можемо поставити це під загрозу, але це буде робитися дуже послідовно і на основі чіткого стратегічного підходу", - наголосив Клімкін.

Читайте також: Україна планує розірвати з Росією близько 40 двосторонніх угод

У цьому контексті він нагадав, більше 2, 5 млн українців наразі перебувають у РФ, окрім того, на території Росії та окупованого Криму перебуває майже 70 політичних в'язнів, а нещодавно були захоплені українські моряки у районі Керченської протоки.

Клімкін повідомив, що Україна проводила консультації з партнерами стосовно можливості представляти наші інтереси у Росії, але це величезний обсяг роботи, і жодна країна поки що не готова "навіть приблизно" виконувати той обсяг роботи, який виконують українські консули.

"У нас за фактом немає ніяких дипломатичних відносин з РФ - вони зведені до абсолютного мімінімуму, який спрямований тільки на захист наших громадян. Але ми шукаємо формулу, і як тільки ми цю формулу знайдемо, обов'язково її застосуємо", - запевнив міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-