Суд відмінив заборону Парубія на депутатські відрядження у пленарні тижні

Суд відмінив заборону Парубія на депутатські відрядження у пленарні тижні

Укрінформ
Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про часткове задоволення адміністративного позову народного депутата Сергія Власенка до голови Верховної Ради щодо визнання протиправною заборони депутатських відряджень у пленарні тижні.

Розгляд справи тривав з березня 2018 року, інформує прес-служба суду.

"Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним та скасував абзац третій пункту 4 Розпорядження голови Верховної Ради “Про деякі питання дотримання прав, виконання обов’язків та посилення відповідальності народного депутата України у Верховній Раді України”, де мова йде про те, що не здійснюються відрядження народних депутатів у тижні, які відведені для пленарних засідань парламенту відповідно до календарного плану роботи чергової сесії Верховної Ради, окрім відряджень для участі в офіційних парламентських делегаціях", - йдеться у повідомленні.

Також суд визнав протиправними дії спікера щодо підготовки та направлення листа, яким відмовлено у погодженні відрядження народних депутатів.

Читайте також: Парубій отримав Андрія Первозванного від Вселенського патріарха

Суд ухвалив відповідне рішення зважаючи на те, що повноваження спікера, які встановлені Конституцією та законом “Про регламент Верховної Ради України”, не можуть розумітися як повноваження, які наділяють правом голови парламенту встановлювати нові права/обов’язки або створювати обмеження у роботі народного депутата при виконанні ним своїх повноважень, зокрема, у здійсненні відряджень.

Суд дійшов висновку, що відповідно до закону “Про статус народного депутата України”, ніхто не має права обмежувати повноваження парламентаря, окрім випадків, передбачених Конституцією та законами України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-