Єльченко пояснив, чому Росія блокує миротворців на Донбасі

Єльченко пояснив, чому Росія блокує миротворців на Донбасі

Укрінформ
Питання миротворчої місії ООН на сході України не розглядатиметься у Радбезі ООН поки немає принципового рішення щодо неї у “нормандському” чи “мінському” форматах. 

Всі вони нині заблоковані, бо Росія сподівається отримати проросійського президента після виборів в Україні, заявив в інтерв’ю Укрінформу Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

“Для започаткування справжньої миротворчої операції потрібне рішення Радбезу ООН. Але для того, щоб він почав розглядати це питання, воно спочатку має бути хоча б приблизно означено у “нормандському” чи “мінському” форматі”, - пояснив Єльченко.

Він додав, що обидва формати, як і трек Волкер-Сурков, нині зайшли у глухий кут. Це пов’язано з очікуванням Кремля на проросійського президента в Україні за підсумками виборів навесні цього року.

“Росіяни не будуть нічого робити до президентських виборів в Україні. У мене є великі сумніви, чи будуть вони щось робити і після, але побачимо… Вони чекають якогось приходу гіпотетичного проросійського президента, який все поміняє”, - зауважив дипломат.

На думку Єльченка, ці сподівання не мають шансів втілитися у реальність, оскільки жоден із кандидатів не зможе змінити курс України.

Читайте також: Спецдебати Генасамблеї ООН щодо України заплановані на лютий — Єльченко

“Ніхто не піде на поступки Росії, бо сьогодні ця людина вже керуватиме абсолютно іншою Україною. І ця Україна просто йому чи їй не дозволить цього зробити. Може, такі сподівання і є у Кремлі - але у них немає шансів справдитися” - зазначив голова української делегації в ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-