Кремль націлений на гібридні, а не військові операції проти України - Вершбоу

Кремль націлений на гібридні, а не військові операції проти України - Вершбоу

Укрінформ
Росія наразі більше зосереджується на невійськових засобах впливу та втручання у внутрішню ситуацію в Україні перед виборами, хоча продовжує утримувати посилений військовий контингент у своїй західній частині для ескалації напруження.

Так прокоментував Укрінформу можливість виникнення нової збройної агресії з боку РФ екс-заступник генсека НАТО, а зараз старший науковий співробітник центру "Атлантична рада" Александр Вершбоу.

"Що стосується (військових – ред.) спроможностей, Росія вже зосередила (в регіоні – ред.) великі сили", - зауважив експерт після засідання в середу Трансатлантичної цільової групи з питань виборів та громадянського суспільства в Україні.

Читайте також: Чапутович: Ревізіоністська політика Росії лишається серйозним викликом для Заходу

Він зазначив, що передислокація військ ближче до України і західного кордону РФ не є новою загрозою, оскільки росіяни нарощували сили в Західному військовому окрузі, починаючи з 2014-2015 років.

"Після подій 25 листопада з'явилося багато спекуляцій щодо того, чи застосує РФ ці можливості. Але це важко оцінити", - підкреслив Вершбоу.

Він зауважив, що Росія може створювати напруження й нестабільність у регіоні, мобілізувавши таку кількість своїх військ. Однак, на його переконання, наразі Кремль все ж зосереджуватиметься більше "на застосуванні своєї кіберзброї, засобів ведення інформаційної війни, корупції та інших інструментів, задіяних для втручання і впливу на виборчі кампанії з підтримкою проросійських сил".

Читайте також: Міжнародні суди: відповідь України на гібридну агресію РФ

У цьому зв'язку Вершброу висловив думку більшості експертів, що в Москві розуміють ризик введення додаткових санкцій проти РФ у разі військової провокації. Тому, за експертною оцінкою, Кремль, скоріше, віддаватиме перевагу невійськовим засобам впливу.

Водночас, за його словами, це не означає, що загрози застосування зброї з боку РФ не існує, особливо, враховуючи обстріл і захоплення українських кораблів у Чорному морі. Щоб упередити можливість таких проявів збройної агресії Росії, на переконання колишнього високопоставленого дипломата, "потрібно збільшили стримуючий вплив західних санкцій", а також інших обмежувальних заходів проти Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-