Україна наполягає на присутності місії ОБСЄ в акваторії Азовського моря

Україна наполягає на присутності місії ОБСЄ в акваторії Азовського моря

Укрінформ
Україна наполягає на присутності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в акваторії Азовського моря.

Про це повідомила у Facebook перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко за результатами зустрічі з головою загального комітету ПА ОБСЄ з питань демократії, прав людини та гуманітарних питань Маргаретою Неллен.

"В понеділок зустрілася з головою загального комітету ПА ОБСЄ з питань демократії, прав людини та гуманітарних питань Маргаретою Неллен та колегами з Асамблеї... Ми наполягаємо на присутності моніторингової місії СММ в акваторії Азовського моря. Мандат ОБСЄ розповсюджується на всю територію України, тож важливо розпочати посилений моніторинг акваторії Азовського моря і прилеглих територій, які мають бути вільні від важкої зброї і техніки відповідно до Мінських домовленостей. Єдина країна, яка це блокує, - це РФ", - зазначила вона.

Геращенко, за її словами, закликала ПА ОБСЄ звернути особливу увагу на це питання і провести на наступній сесії ОБСЄ спеціальні дебати з мілітаризації Азова і захоплених українських військовополонених.

У ході зустрічі сторони обговорили питання ескалації агресії Росії в Азовському морі, забезпечення мирного врегулювання ситуації на Донбасі у відповідності з принципами та зобов’язаннями ОБСЄ, підкреслила перший віце-спікер.

Також, за її словами, особливу увагу під час зустрічі було приділено порушенню прав людина на окупованому Донбасі і Криму, незаконній паспортизації кримчан, недопуску до політв’язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченка українських консулів "на підставі насильницького нав’язування їм російського громадянства".

Читайте також: Росія блокуватиме в ОБСЄ можливість моніторити Азовське море – Волкер

"Закликала гостро підняти ці питання перед російською делегацією на наступній сесії ПА ОБСЄ", - підкреслила Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2018 року внаслідок збройної атаки кораблів РФ в районі Керченської протоки були пошкоджені українські військові судна, а члени екіпажів - захоплені у полон. Після нетривалого перебування в Криму українських моряків було перевезено до Москви.

Україна та світова спільнота визнали захоплених моряків військовополоненими, але влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які начебто порушили російський кордон. 11 грудня 2018 року розпочалося досудове слідство.

Фото: ОБСЄ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-