Сьогодні Рада ухвалить рішення щодо військового стану на два місяці - Турчинов

Сьогодні Рада ухвалить рішення щодо військового стану на два місяці - Турчинов

Укрінформ
26 листопада о 16.00 парламент ухвалить рішення щодо запровадження військового стану на 60 днів. У разі нормалізації ситуації він може бути скасований будь-якої хвилини.

Про це заявив під час брифінгу секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олександр Турчинов, інформує кореспондент Укрінформу.

«Вважаю військові дії російських вояків проти кораблів ВМС України актом агресії проти нашої держави, і РНБО внесла пропозицію Президенту оголосити правовий режим воєнного стану на 60 днів. За це рішення проголосували всі присутні члени РНБО. Президент провів переговори з головою ВР Андрієм Парубієм і досягнута домовленість щодо зібрання позачергового засідання Верховної Ради України на завтра на 16 годину. О 16 годині ВР, відповідно до Конституції України, повинна розглянути рішення Президента і після позитивного голосування правовий режим воєнного стану буде реалізовуватись у країні», - заявив Турчинов.

Читайте також: РНБО пропонує Президенту ввести воєнний стан строком на 60 діб

Він додав, що рішення РНБО буде надруковане в ЗМІ перед винесенням його на голосування до ВРУ.

Відповідаючи на питання чи вплине впровадження військового стану на передвиборчу кампанію, Турчинов зазначив: «У випадку нормалізації ситуації воєнний стан може бути скасований у будь-який час».

Згідно з законом «Про правовий режим воєнного стану», воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Читайте також: Тука каже, що воєнний стан можуть ввести на окремих територіях

Пропозиції щодо введення воєнного стану на розгляд президентові України подає РНБО. У разі прийняття рішення щодо необхідності введення воєнного стану Президент видає указ про його введення і негайно звертається до Верховної Ради України щодо його затвердження та подає одночасно відповідний проект закону. Указ президента України про введення воєнного стану, затверджений ВРУ, підлягає негайному оголошенню через засоби масової інформації або оприлюдненню в інший спосіб.

Як повідомляв Укрінформ, наразі три українських судна залишаються захопленими російським спецназом в Азовському морі після того, як по них був відкритий вогонь. Два українських катери "Бердянськ" та "Нікополь" були обстріляні противником та втратили хід. Рейдовий буксир "Яни Капу" також змусили зупинитися. Щонайменше шестеро українських військовослужбовців зазнали поранень.

У зв'язку з надзвичайними подіями в Азовському морі Президент Петро Порошенко скликав Воєнний кабінет. Україна звернулася з вимогою негайно скликати засідання Ради Безпеки ООН.

Під час екстреного засідання РНБО Президент Петро Порошенко підтримав пропозицію Воєнного кабінету щодо запровадження воєнного стану й звернення з цією пропозицією до Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-