РНБО пропонує Президенту ввести воєнний стан строком на 60 діб

РНБО пропонує Президенту ввести воєнний стан строком на 60 діб

Оновлено
Укрінформ
Через вірогідність провокацій не тільки на морі а й на суходолі РНБО запропонував ввести військовий стан на 60 діб

Про це на засіданні Ради національної безпеки та оборони сказав Турчинов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"5 років Росія веде гібридну війну проти України, але вперше вони неприховано атакували Збройні Сили України, раніше це робилося приховано, раніше вони використовували своїх військових без опізнавальних знаків, ми бачимо сьогодні, що військові підрозділи Збройних сил, ФСБ Російської федерації атакували наші морські сили, причому вели вогонь на враження. Ми знаємо. які важкі наслідки після цього відбулися. Саме тому, ми говоримо про небезпеку не тільки провокацій в Чорному та Азовському морях, а й на суходолі", - зазначив Турчинов.

Читайте також: Порошенко підтримує рішення про запровадження воєнного стану

"Ми бачимо ту активну підготовку .. військових підрозділів Російської Федерації, яка відбувається вздовж наших північних, східних і південних кордонів. Саме тему, шановний пане Президент, шановні колеги, є пропозиція щодо рішення Ради національної безпеки та оборони констатувати, що дії Російської Федерації є збройної агресією проти України і підпадають під пункти c,d статей 3 резолюції 3314 Генасамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, визначити за необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов з відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз державній незалежності та територіальній цілісності України, у зв'язку з цим запропонувавати Президенту України ввести військовий стан в Україні строком на 60 діб", - сказав Олександр Турчинов.

Як повідомляв Укрінформ, наразі три українських судна залишаються захопленими російським спецназом в Азовському морі після того, як по них був відкритий вогонь. Два українських катери "Бердянськ" та "Нікополь" були обстріляні противником та втратили хід. Рейдовий буксир "Яни Капу" також змусили зупинитися. Щонайменше шестеро українських військовослужбовців зазнали поранень.

У зв'язку з надзвичайними подіями в Азовському морі Президент Петро Порошенко скликав Воєнний кабінет. Україна звернулася з вимогою негайно скликати засідання Ради Безпеки ООН.

Під час екстреного засідання РНБО Президент Петро Порошенко підтримав пропозицію Воєнного кабінету щодо запровадження воєнного стану й звернення з цією пропозицією до Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-