Наступним віховим рішенням Ради буде закріплення членства у ЄС і НАТО — Парубій

Наступним віховим рішенням Ради буде закріплення членства у ЄС і НАТО — Парубій

Укрінформ
Закріплення членства України у ЄС та НАТО на конституційному рівні буде наступним віховим рішенням парламенту, щоб здобутки Революції Гідності мали найвищий захист.

Про це йдеться у зверненні Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Гідності та Свободи.

"Верховна Рада цього скликання закріпила на законодавчому рівні рішення про те, що членство України у НАТО і ЄС є зовнішньополітичним пріоритетом держави. Я переконаний, що наступним віховим рішенням парламенту буде закріплення членства України у ЄС та НАТО на конституційному рівні. І я впевнений – ми це зробимо. Щоби зміна влади більше ніколи не могла змінити зовнішньополітичний курс держави, щоби здобутки Революції Гідності мали найвищий захист", - акцентував Парубій

Він зазначив, що на барикадах Майдану поруч майоріли прапори України і Європейського Союзу, а наш народ назавжди обрав напрям свого розвитку – бути у родині вільних народів світу.

Читайте також: Майдан остаточно переможе, коли Україна увійде до НАТО і ЄС — Геращенко

"У холодні листопадові дні 2013-го почалася незворотна ментальна деокупація України – наше остаточне звільнення і розрив із підневільним минулим. Відтоді українці більше ніколи і нікому не дозволили себе принижувати. І це – вже назавжди", - переконаний Голова Верховної Ради.

День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-