Парубій: 22 листопада ВР може розглянути закон про закріплення курсу на ЄС і НАТО

Парубій: 22 листопада ВР може розглянути закон про закріплення курсу на ЄС і НАТО

Укрінформ
У разі отримання 21 листопада висновку Конституційного Суду фракція "Блоку Петра Порошенка" пропонує 22 листопада, у 5-ту річницю Євромайдану, проголосувати у другому читанні зміни до Конституцї щодо закріплення європейського та євроатлантичного курсу України.

Про це заявив голова фракції БПП Артур Герасимов на засіданні Погоджувальної ради у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вже післязавтра Україна відзначатиме День гідності та свободи і 5-ту річницю початку Євромайдану. Тоді український народ беззастережно заявив про свій вибір євроатлантичнї та європейської інтеграції. Тому фракція "Блоку Петра Порошенка" нагадує парламенту про необхідність захистити вибір українського народу безпосередньо у Конституції України. Для цього вважаємо за необхідне підтримати запропоновані Президентом Петром Порошенком зміни до Основного закону про курс на членство у НАТО та ЄС, щойно вони отримають висновок Конституційного Суду", - сказав Герасимов.

Він висловив переконання, що український народ заслужив конституційне закріплення повноцінної інтеграції України в НАТО та Євросоюз для надійного захисту і подальшого розвитку України.

Коментуючи виступ голови фракції БПП, Голова Верховної Ради Андрій Парубій зауважив, що поки немає відповідного рішення Конституційного Суду, парламент не може ані включати це питання у порядок денний, ані проводити обговорення.

Читайте також: Парубій сказав, коли Рада розгляне Бюджетний і Податковий кодекси

"Якщо буде таке рішення, тоді у четвер (22 листопада - ред.) у нас зможе такий шанс з'явитися", - зазначив Парубій.

Як відомо, згідно зі статтею 159 Конституції України законопроект про внесення змін до Конституції розглядається Верховною Радою за наявності висновку Конституційного Суду щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Конституційний Суд України завершив слухання справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини засідання для надання висновку в справі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-