Законопроект про зону біля морського кордону України пройшов перше читання

Законопроект про зону біля морського кордону України пройшов перше читання

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект «Про прилеглу зону України».

За ухвалення відповідного законопроекту №8361 в першому читанні проголосувало 238 депутатів, при 226 мінімально необхідних, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Він дозволить встановити прилеглу зону України  у 24 милі, що фактично, вдвічі збільшує акваторію морську, яку сьогодні здатні патрулювати наші морські загони та військово-морські сили. Цей законопроект спрямований на суттєве скорочення контрабандного трафіку у Чорному морі, він попередить порушення державного кордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію та захистить економічний суверенітет нашої держави», - наголосила автор законопроекту Ірина Фріз.

Законопроектом забороняється відключення автоматичної ідентифікаційної системи на суднах з метою посилення контролю в акваторії Чорного моря.

«Він надає можливість нашим прикордонниками та нашим військово-морським силам якісно і ефективно підвищити контроль нашої акваторії», - підкреслила Фріз.

Секретар комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник зазначив, що відповідний законопроект є імплементаційним, що дозволяє розширити територію контролю територіальних вод.

Читайте також: Втручання Кремля загрожує виборам-2019 в Україні та ЄС - Порошенко

Як повідомлялося, 12 жовтня своїм указом Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 12 жовтня 2018 року "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці".

Росія упродовж останніх місяців, після завершення будівництва Керченського мосту, затримує судна, що прямують до портів Бердянська та Маріуполя. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США про запровадження санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря.

У Державному департаменті США назвали дії Росії в Азовському морі спробою дестабілізувати Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-