На Заході очікують, що Кремлю не вдасться вплинути на вибори в Україні – експерт

На Заході очікують, що Кремлю не вдасться вплинути на вибори в Україні – експерт

784
Ukrinform
У країнах Заходу зберігаються очікування, що президентські й парламентські вибори в Україні пройдуть в прозорий спосіб, а наступні лідери продовжать курс держави на європейську інтеграцію.

Про це розповів у ексклюзивному коментарі Укрінформу в Вашингтоні старший дослідник Німецького Фонду Маршалла в США Джонатан Катц.

"Очікування від виборів полягають у тому, що в Україні відбудуться вільні, справедливі й прозорі вибори", - зауважив експерт за підсумками першого засідання Трансатлантичної цільової групи у форматі експертів, представників уряду й громадянського суспільства зі США, ЄС і України, яке відбулося в режимі відеоконференції.

Читайте також: ОПОРА закликає Раду посилити відповідальність за "гречку" на виборах

Він уточнив, що на це сподіваються не тільки в Сполучених Штатах, але й у Європейському Союзі та інших міжнародних організаціях, зокрема, ОБСЄ.

"Ми хочемо глибше взаємодіяти з українським суспільством, з українським урядом і бути певними, що європейський курс України залишається актуальним", - пояснив американський експерт зусилля Трансатлантичної цільової групи.

Читайте також: ОПОРА назвала ТОП-3 областей, які "приваблюють" кандидатів перед виборами

Крім того, за його словами, як на Заході, так і в Україні зберігаються очікування, що після обрання нового керівництва держави, США, ЄС, МВФ та інші міжнародні структури продовжать підтримку українських реформ, які наближають країну до західних стандартів.

Водночас, представник Німецького Фонду Маршалла в США окреслив виклики, які загрожують Україні перед виборами.

"Передусім, це неприйнятна збройна агресія Росії, незаконна анексія Криму, продовження підтримки сепаратистів на українському Донбасі. Ці питання залишаються в пріоритеті уваги Заходу, в тому числі в процесі прийняття рішень про санкції проти РФ", - пояснив експерт.

За його словами, вибори в Україні створюють додаткові можливості втручання з боку РФ, яка докладає зусиль, щоб просунути окремих кандидатів.

"Росія впродовж багатьох років випробовувала в Україні нові методи гібридної агресії, й тому цікаво розуміти, як вона може вплинути на ситуацію цього разу. Захід готовий підтримувати Україну в її протистоянні пропаганді, дезінформації та іншим проявам агресії", - зауважив експерт.

Читайте також: Франція та Німеччина закликали скасувати “вибори” в ОРДЛО

Він додав, що всередині України також існують проблеми, які не відіграють позитивної ролі, серед яких назвав необхідність завершення реформ по окремих напрямах, а також залишковий вплив олігархів на економічну ситуацію в країні.

Нагадаємо: основні голосування на президентських виборах в Україні повинні відбутися 31 березня 2019 року. Старт президентської кампанії офіційно розпочнеться вже 31 грудня цього року. Вибори до Верховної Ради України заплановані на 27 жовтня наступного року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-