ОПОРА закликає Раду посилити відповідальність за "гречку" на виборах

ОПОРА закликає Раду посилити відповідальність за "гречку" на виборах

454
Ukrinform
Громадянська мережа ОПОРА рекомендує Верховній Раді оперативно ухвалити зміни до законодавства у сфері відповідальності за порушення виборчого законодавства.

Про це йдеться у звіті громадянської мережі ОПОРА під назвою "Перший зріз дочасної агітаційної кампанії потенційних кандидатів на пост Президент України та процесу підготовки до офіційного початку виборчого процесу (вересень-жовтень 2018)", який є у розпорядженні Укрінформу.

"Рекомендації Верховній Раді: невідкладно розглянути на пленарному засіданні урядовий проект Закону України №8270 щодо забезпечення невідворотності покарання за виборчі злочини та подані до нього альтернативні проекти, а також оперативно ухвалити зміни до законодавства у сфері відповідальності за порушення виборчого законодавства", - йдеться у звіті.

Водночас у ОПОРІ рекомендували Раді забезпечити розгляд та ухвалення проекту закону України щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян.

Також у ОПОРІ закликали ЦВК сприяти проведенню масштабної інформаційно-просвітницької кампанії серед виборців щодо тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Читайте також: ОПОРА назвала ТОП-3 областей, які "приваблюють" кандидатів перед виборами

Як повідомлялося, 11 квітня на засіданні уряду міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і його заступник Тетяна Ковальчук презентували відповідний законопроект.

У ньому пропонується за надання виборцям неправомірної вигоди, фальсифікацію виборчої документації та непрямий підкуп виборців позбавляти волі терміном до 6 років.

Також правоохоронці отримають можливість здійснювати негласні слідчі дії та збирати належні докази для притягнення до відповідальності недобросовісних учасників у передвиборчій боротьбі.

Проект закону також передбачає запровадження відповідальності за підкуп кандидата і криміналізацію здійснення передвиборної агітації, яка супроводжується наданням виборцям неправомірної вигоди. У законопроекті суттєво розширюється поняття неправомірної вигоди, яка може надаватися виборцям. Зокрема, до неї пропонується віднести спиртні напої та продукти харчування.

У проекті закону також пропонується скасувати кримінальну відповідальність за знищення чи приховування виборцями своїх власних бюлетенів, обмежившись штрафом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-