Україна перед виборами: українські та німецькі експерти прокоментували ситуацію

Україна перед виборами: українські та німецькі експерти прокоментували ситуацію

Фото
Укрінформ
На Україну наступного року чекають подвійні вибори, що є додатковим викликом для країни, яка проводить реформи в умовах війни; проте поступ на шляху модернізації не повинен гальмуватися.

Про це говорили представники політичних структур, економіки, медіа та громадянського суспільства України та Німеччини у ході 14-й річної конференції Київського Діалогу, присвяченої темі «Україна перед виборами 2019 року – Регіони у фокусі», яка пройшла в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У Німеччині є очікування, що ці вибори засвідчать незворотність європейського вибору, який був заявлений на Майдані. Підтвердження, що Україна є надійним партнером і виконує зобов'язання, які випливають з підписаних з ЄС домовленостей”, - сказав агентству, підсумовуючі роботу конференції, виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження» Олександр Сушко.

За його словами, очевидно, що є очікування на більш активне проведення реформ; очікування на формування стабільного уряду після виборів, очікування надійного, передбачуваного керівництва держави. Сушко “не відчув”, що німецька партнери мають симпатію до когось з кандидатів. Водночас вони цікавляться молодими партіями, які готують молодих політиків. Утім, це є перспектива більш віддаленого майбутнього, не 2019 року. Тим, хто вже набрав певної популярності, німецькі експерти радять зосередитися не стільки на виборах у Верховну Раду, скільки на місцевих виборах 2020 року.

Читайте також: Москва не полишає спроб нав’язати Києву позицію "іхтамнєт" — Моцик

Що стосується нормалізації на сході, то Сушко звернув увагу на те, що українці і німці “не завжди однаково розуміють фундаменти конфліктів”. Український конфлікт, в основі якого лежить не питання території, а примушування з боку Росії слідувати її “світобаченню”, відрізняється від інших, отже інструменти врегулювання, які застосовувалися в інших країнах, у нас можуть не спрацювати. В уявленні Росії не має місця для незалежної України, тому жодна модель, що стосується Криму чи Донбасу, не розв”яже конфлікту в цілому, переконаний експерт.

Протягом двох днів учасники обговорювали те, як передвиборча кампанія впливає на співпрацю між громадськими організаціями, парламентом та адміністраціями на регіональному рівні, який вплив має регіональна еліта, та які засоби має громадянське суспільство, щоб ефективно її котролювати, які зміни принесла децентралізація, які демократичні рухи та партії відіграватимуть важливу роль у 2019/20 роках; на якому етапі перебуває розгляд злочинів на Майдані; наскільки успішними є реформи та боротьба з корупцією в регіонах, що прямо чи опосередковано найбільше постраждали від війни, та що перешкоджає їх розвитку; від яких відправних точок відштовхується міжнародна політика для посилення демократичного розвитку в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-