Україна звинуватила РФ у порушенні Конвенції ООН з морського права

Україна звинуватила РФ у порушенні Конвенції ООН з морського права

Укрінформ
Українська делегація в Організації Об'єднаних Націй звинуватила російську сторону в порушенні Конвенції ООН з морського права через її самочинні дії в Азовському морі, які призводять, у тому числі, до блокування морських сполучень.

З такою заявою Україна виступила на засіданні Шостого комітету Генасамблеї ООН у понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Нинішньою метою Росії після тимчасової окупації Криму є встановлення контролю над Азовським морем. Незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, РФ почала систематично порушувати свободу міжнародної навігації для українських та іноземних суден", - заявила українська сторона.

Причому було акцентовано, що це також є грубим порушенням Конвенції ООН з морського права.

"Такі брутальні дії повинні припинятися як незаконні, в тому числі в рамках цієї Конвенції", - наголосили в українській місії.

Читайте також: Катер РФ в Азовському морі намагався спровокувати бойове зіткнення — Регула

У цьому зв'язку Україна закликала держави-члени ООН здійснити термінові кроки для припинення агресії, а також запобігання небезпеки, яку створює російська сторона в цьому регіоні.

Шостий комітет Генасамблеї ООН є основним форумом для розгляду правових питань. Всі держави-члени Організації уповноважені бути представленими в Комітеті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-