Україні потрібен новий закон про громадянство - Клімкін

Україні потрібен новий закон про громадянство - Клімкін

Відео
1234
Ukrinform
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступає за новий закон про громадянство і категорично проти легалізації подвійного громадянства з РФ.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "UA:Харків"

"Я вважаю, що нам потрібен новий закон про громадянство, але хочу одразу сказати, що при будь-яких інноваційних ідеях, які потрібно обговорювати не тільки в нашому політикумі, а в суспільній дискусії в цілому, я категорично проти будь-яких ідей чи думок легалізації подвійного громадянства з країною-агресором", - сказав міністр.

На його переконання, всі випадки отримання українцями російського громадянства мають розслідуватися українськими спецслужбами.

При цьому Клімкін зауважив, що отримати інформацію про те, яка кількість громадян України вже мають російські паспорти і хто ці люди, МЗС України від РФ сьогодні не може. "На жаль, ми не можемо сьогодні отримати таку інформацію, Росія буде маніпулювати цією інформацією. Але я дуже сподіваюсь і закликаю всіх українців не їхати до Росії і тим більше не намагатися отримати громадянство РФ", - наголосив міністр.

Читайте також: Україна не закриватиме консульства РФ — Клімкін

Він вважає, що заходи Росії з надання українцям російського громадянство будуть продовжуватися і надалі.

Відповідаючи на запитання, як він ставиться до ідеї запровадження кримінальної відповідальності за друге громадянство для українців, Клімкін сказав, що до цього питання необхідно ставитися дуже зважено. "Я вважаю, що нам потрібно ретельно над цим поміркувати і зважено до цього поставитися. У нас у багатьох угорців і румун етнічних є подвійне громадянство, і якщо ми запровадимо кримінальну відповідальність, то що, вони всі за визначенням злочинці? Але щодо Росії і щодо набуття прихованого російського громадянства як країни-агресора, то я готовий таку ініціативу розглядати. Я вважаю, що така ідея має обговорюватися, і вона має сенс. Щодо інших, то я вважаю, що звинувачувати всіх, хто вже набув подвійного громадянства, не є найкращою опцією", - наголосив міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>