Порошенко: Миротворці ООН - краще рішення для врегулювання на Донбасі

Порошенко: Миротворці ООН - краще рішення для врегулювання на Донбасі

759
Ukrinform
Введення на Донбас багатонаціональної миротворчої операції під егідою ООН може стати найкращим рішенням для припинення страждань українського народу від агресії, розв'язаної Російською Федерацією.

На цьому наголосив у вівторок під час Заходу високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру Президент України Петро Порошенко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Тимчасова окупація частин української території продовжує завдавати страждань українському народу й підривати регіональний і міжнародний мир та безпеку", - зауважив Президент.

Читайте також: Порошенко і Волкер обговорили перспективи місії ООН на Донбасі

У цьому зв'язку він нагадав, що кількість жертв розв'язаного РФ конфлікту сягнула 35 тис., у тому числі більше 10 тис. загиблих та близько 25 тис. поранених. Кількість внутрішньо переміщених осіб перевищила 1,5 мільйони.

"Я впевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу", - заявив Петро Порошенко.

Читайте також: Направити миротворців на Донбас готові ще шість країн — Волкер

Він висловив переконання, що "не існує кращого способу, як розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН". За його словами, "це могло би змусити Росію добросовісно виконувати Мінські домовленості".

Порошенко висловив вдячність Німеччині, Франції і США за мобілізацію міжнародної підтримки цієї ініціативи.

"Тільки Росія проти миротворців! Причиною цього, серед іншого, є те, що Кремль боїться – він боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території", - підкреслив Президент України.

Читайте також: Порошенко закликав ЄС натиснути на РФ для звільнення Сущенка, Сенцова і Балуха

Він також наголосив, що в Москві намагаються не втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, "який Кремль утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас".

Президент закликав ООН "надати сміливу відповідь цьому виклику", нагадавши про звернення України щодо розгортання операції з підтримання миру ООН на окупованій території Донбасу, яке досі не було задоволено.

"Ми розглядаємо це як випробування здатності нашої Організації вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який ООН все ще має пройти", - зауважив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України у вівторок розпочав свою участь у загальних дебатах високого рівня 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>