Погрози РФ вийти з Ради Європи є шантажем Заходу - Кулеба

Погрози РФ вийти з Ради Європи є шантажем Заходу - Кулеба

Укрінформ
Представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що погрози Росії вийти з цієї організації є шантажем Заходу.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Кулеба наголосив, що ще тиждень тому Москва заявляла про неактуальність виходу з Ради Європи, а вже за 7 днів її позиція змінилася.

"Ось яка буває еквілібристика, коли відчуваєш, що щось пішло трохи не так і треба негайно вкинути в простір "страшилку", щоб схилити людей ухвалити потрібне тобі рішення", - написав дипломат.

Він пояснив, що Росія шантажує Раду Європи, погрожуючи своїм виходом, оскільки "здорові сили у Раді Європи" не готові йти на поступки Москві.

Як повідомлялося, спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко на зустрічі з главою ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є заявила, що у Росії назріває бажання вийти з Ради Європи.

Читайте також: Росія заявила, що може вийти з Ради Європи: “затягувати паузу безглуздо”

Російські дипломати були позбавлені ряду повноважень в Раді Європи у квітні 2014 року після незаконної анексії Криму Росією. У 2015 році ПАРЄ розширила обмеження. Тоді Росія заявила про неможливість роботи в подібних умовах і припинила брати участь у засіданнях.

У червні 2017 року Москва заявила, що має намір призупинити частину виплат до бюджету Ради Європи за 2017 рік доти, доки повноваження делегації в ПАРЄ не будуть поновлені в повному обсязі. У квітні цього року генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що через несплату внесків на Росію можуть бути накладені санкції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-