У Лаврова відреагували на припинення Україною

У Лаврова відреагували на припинення Україною "дружби" з РФ

Укрінформ
У Міністерстві закордонних справ Росії назвали "деструктивним кроком" непродовження Україною договору про дружбу.

Про це говориться у коментарі МЗС Росії з приводу підписання Президентом України Петром Порошенком указу про відмову від автоматичного продовження на черговий десятирічний період договору про дружбу з РФ.

«Деструктивні кроки, що здійснюються нинішнім керівництвом України, викликають глибокий жаль», - заявили у російському відомстві й звинуватили українську владу «у прагненні обслуговувати чужі геополітичні інтереси й свої політичні амбіції».

Читайте також: Луценко сказала, коли Україна офіційно повідомить РФ про припинення дружби

При цьому у МЗС РФ досі впевнені, що «нинішню кризу між нашими країнами неминуче буде подолано», проте, як вважають у відомстві, «відновлювати відносини, очевидно, доведеться вже з іншими, відповідальнішими українськими політиками».

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 вересня підписав указ, яким схвалив рішення РНБО про припинення дії Договору про дружбу між Україною та Росією.

Міністерство закордонних справ України має до 30 вересня поінформувати Росію про бажання України припинити дію договору.

Таким чином, після вступу такого повідомлення від України документ припинить свою дію з 1 квітня 2019 року.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною та Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з умовами договору, сторони зобов'язувалися, зокрема "поважати територіальну цілісність і суверенітет" одне одного й "підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-