Парубій про нову заяву Росії щодо МН17: До таких фейків у нас уже імунітет

Парубій про нову заяву Росії щодо МН17: До таких фейків у нас уже імунітет

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав інформаційним фейком заяву міністерства оборони Російської Федерації про те, що літак Малазійських авіаліній МН-17 у 2014 році було збито ракетою, яку в 1986 році передали до української військової частини.

Про це спікер зауважив під час брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це черговий інформаційний фейк і ми мали б вже, очевидно, здобути імунітет до них. Фактично кожного тижня з російської пропаганди ми отримуємо потоки інформаційної брехні, завдання якої полягає в одному - для них важливо ввести нас у хаос й якесь сум'яття», - сказав Парубій.

При цьому він наголосив, що «протягом років кращі міжнародні фахівці вивчали цю трагедію і вже довели, що російські військові були учасниками і здійснили цей злочин».

Як відомо, малайзійський «Боїнг» рейсу МН-17 був збитий над Донбасом у липні 2014 року.

Читайте також: МН17: Міноборони РФ стверджує, що Boeing збила українська ракета

З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалася висуненого припущення про те, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими. Такого ж висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка в жовтні 2015 оприлюднила технічний звіт щодо катастрофи «Боїнга» рейсу МН-17. Радбез Нідерландів установив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною з системи «Бук». Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв'ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою був збитий літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками. 

В той же час міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу «Бук» зі складу російської 53-ої зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак «Малайзійських авіаліній». 

Також Bellingcat, провівши власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, підготувала звіт, в якому ідентифікувала 20 російських військових, причетних до катастрофи МН-17. Цей звіт з іменами і фотографіями військових група передала нідерландській прокуратурі. 

Згодом свої висновки оприлюднила Міжнародна слідча група, якій вдалося встановити більшу частину маршруту, по якому ЗРК «Бук» прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад у РФ. Висновки МСГ фактично співпадають з результатами розслідування групи Bellingcat. 

5 липня 2017 державами-учасницями Міжнародної слідчої групи було прийнято рішення про те, що кримінальне провадження у справі катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу MH-17 здійснюватиметься у рамках національної юрисдикції Нідерландів. 

7 липня Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про правову співпрацю щодо катастрофи малайзійського «Боїнга». Угоду мають ратифікувати парламенти України і Нідерландів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-