Справу про «борг Януковича» повернули в суд першої інстанції — Гройсман

Справу про «борг Януковича» повернули в суд першої інстанції — Гройсман

Укрінформ
Апеляційний суд Англії повернув справу щодо так званого "російського боргу" у суд першої інстанції.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман написав у Тwitter.

“Справу про «борг Януковича» перед Російською Федерацією повернули в суд першої інстанції. Вимога Кремля віддати 3 млрд дол., виданих Києву наприкінці 2013 року, не задоволена. Натомість відновлено наше право називати речі своїми іменами”, - зазначив Гройсман.

На його переконання, свого часу той кредит став прямим підкупом тодішнього керівництва України. “Гроші дали в обмін на відмову від європейського вектора розвитку України і фактичну здачу інтересів українців. П’ять років тому проти нас скоїли черговий злочин. Час посилити позиції і відновити справедливість”, - наголосив Прем’єр-міністр.

Читайте також: Україна виграла у Росії апеляцію щодо "боргу Януковича"

Як повідомляв Укрінформ, 22 січня Апеляційний суд Англії розпочав розгляд скарги на рішення суду щодо спору з Росією щодо боргу в 3 млрд дол., які уряд екс-президента України Віктора Януковича позичив в останні місяці перебування у владі.

У грудні 2013 року довірена особа The Law Debenture Trust Corporation p.l.с. звернулася з цим позовом проти України на користь Російської Федерації.

Україна виступає проти вимог Росії гасити борг, посилаючись, у тому числі, на те, що Росія чинила на Україну незаконний тиск. У березні 2017 року англійський суд першої інстанції дозволив розглядати справу в порядку спрощеного провадження.

Також суд дійшов висновку, що Україна мала законну дієздатність укладати договори щодо облігацій, а політична частина аргументів України щодо примусу і тиску не може розглядатися в судовому порядку, тобто не може бути розглянута англійським судом.

Після цього Україна звернулась і отримала дозвіл на апеляційне оскарження всіх негативних висновків у рішенні суду першої інстанції.

Уряд Миколи Азарова отримав кредит на 3 млрд дол. у рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем у грудні 2013 року.

У 2015 році російська сторона поставила вимогу повернути борг, не прийнявши пропозиції щодо його реструктуризації. Українська влада відмовилася визнавати борг офіційним.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-