Київ не буде пролонгувати

Київ не буде пролонгувати "дружбу з РФ", і це не є денонсація - Геращенко

Укрінформ
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко звертає увагу, що Україна ініціює припинення дії договору про дружбу з Росією, а не денонсацію.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Кілька лідерів фракцій (які, до речі, не голосували за визнання РФ країною-агресором) знову розпочали спекуляції щодо денонсації договору між Україною і Росією. Відверто кажучи, навіть здивована, що люди, які претендують на найвищу посаду в державі, не знають і не розуміють різниці між денонсацією і непролонгацією дії договору", - заявила Геращенко.

Вона наголосила, що договір про дружбу і співробітництво першою 4 роки тому порушила РФ, це вона його фактично денонсувала й розірвала, і Україна всі свої міжнародні позови проти країни-агресора будуватиме саме на порушенні РФ договору, ключових його статей – про повагу до територіальної цілісності і суверенітету України, про непохитність кордонів. "Й це Кремль прагнув офіційно розірвати договір руками України, бо немає угоди – немає відповідальності", – підкреслила вона.

Водночас, як зауважила Геращенко, нині ситуація абсолютно інша: восени дія закону вимагатиме пролонгації, як правило, це відбувається автоматично, але, за її словами, не може бути й мови про автоматичну пролонгацію договору про дружбу з країною-агресором.

Читайте також: Пакет документів про розрив договору з Росією вже готовий — Клімкін

"Тому Президент дав доручення МЗС підготувати пропозиції по припиненню (тобто, непролонгації) дії закону. Ні про яке розривання, денонсацію мова не йде, бо в 2014, коли діяла угода, – РФ грубо її порушила. Й має за це відповідати – за окупацію, анексію: порушення кордону, ключові статті угоди. А от продовжувати дію цього договору – дійсно неможливо, бо немає ні дружби, ні співробітництва, а є війна і російська агресія", – наголосила перший заступник Голови Верховної Ради.

Як повідомлялося, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з умовами договору, сторони зобов'язувалися, зокрема "поважати територіальну цілісність та суверенітет" одна одної та "підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів".

Згідно з договором, якщо за 6 місяців до закінчення 10-річного терміну дії документа одна зі сторін не повідомить другій про бажання припинити його дію, він автоматично буде продовжений на наступні 10 років.

Таким чином, дія цього договору автоматично буде продовжена на 10 років із 1 квітня 2019 року, якщо Україна не повідомить Росію про намір його припинити до 30 вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-