Кучма назвав підписання Будапештського меморандуму помилкою

Кучма назвав підписання Будапештського меморандуму помилкою

Укрінформ
Екс-президент України Леонід Кучма вважає однією з головних помилок за роки незалежності підписання Будапештського меморандуму без справжніх гарантій безпеки від усіх великих держав.

Про це він заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода" у відповідь на запитання про найбільші «три помилки», допущені за роки незалежності, які тепер треба виправляти.

"Те, як ми відмовилися від ядерної зброї та підписали Будапештський меморандум без справжніх гарантій безпеки від усіх великих держав. Ми (і я, і попередня влада, яка й розробляла цей документ) виявилися не готовими до того, що у світовій політиці такого рівня обіцянки можуть бути порожніми, що можливі такі лицемірство та цинізм", - сказав Кучма.

Другою помилкою екс-президент вважає те, що владою було згаяно енергетику нації після Помаранчевої революції, оскільки кадрова та економічна політика у 2005-2006 роках "проводилася бездарно". 

"Це привело не лише до ганебного падіння темпів зростання, але й до зневіри та апатії народу. Історичний шанс тоді було втрачено", - вважає Кучма.

Читайте також: Чому українцям важко повірити в позитивні зміни

Третьою помилкою він назвав те, що Януковичу дозволили узурпувати владу в 2010 році, що призвело до насильства над Конституцією, скасування політреформи, підписання Харківських угод, зрештою, і до відмови від асоціації з Євросоюзом.

"Якби суспільний спротив почався у момент цього фактичного перевороту, можливо, його наслідки були б не такими тяжкими",  - припустив екс-президент.

 Леонід Кучма був президентом України протягом двох термінів - з 19 липня 1994 р. до 23 січня 2005 р.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-