Україна подала до ЄСПЛ нову заяву щодо українських політв’язнів Кремля - 11.08.2018 01:36 — Новини Укрінформ
Україна подала до ЄСПЛ нову заяву щодо українських політв’язнів Кремля

Україна подала до ЄСПЛ нову заяву щодо українських політв’язнів Кремля

772
Ukrinform
Україна подала нову міждержавну заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо українських політв’язнів Кремля.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України - уповноважений з питань Європейського суду з прав людини у Мінюсті України Іван Ліщина на своїй сторінці у facebook.

Заступник міністра зазначає, що у заяві описано порушення щодо 71 політв’язня. Документ налічує 130 сторінок і ще близько 3000 сторінок - доповнень.

“Уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації Конвенції про захист прав людини та основних свобод, а саме: Ст. 3 (заборона катувань та принижуючого гіндність поводження); Ст. 5 (особиста свобода); Ст. 6 (справедливий суд); Ст. 8 (повага до особистого та сімейного життя); Ст. 10 (свобода вираження поглядів); Ст. 13 (ефективний засіб захисту); Ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілій інших ніж ті, для яких вони були передбачені) щодо своїх громадян, яких Росія переслідує за політичними мотивами”, - пише Ліщина.

Він також підкреслює: “Щодо Клиха, Балуха, Куку та Литвинова додатково подані заяви по Правилу 39 щодо надання належного медичного забезпечення та інформації щодо стану здоровʼя”.

Читайте також: Адвокат сказав, коли прохання про помилування Сенцова може дійти до Путіна

Детальніше про нову міждержавну заяву команда Міністерства юстиції обіцяє розповісти на прес-конференції в “Укрінформі”, яка відбудеться у понеділок, 13 серпня, о 12.00.

Як відомо, в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>