Україна подала до ЄСПЛ нову заяву щодо українських політв’язнів Кремля

Україна подала до ЄСПЛ нову заяву щодо українських політв’язнів Кремля

Укрінформ
Україна подала нову міждержавну заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо українських політв’язнів Кремля.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України - уповноважений з питань Європейського суду з прав людини у Мінюсті України Іван Ліщина на своїй сторінці у facebook.

Заступник міністра зазначає, що у заяві описано порушення щодо 71 політв’язня. Документ налічує 130 сторінок і ще близько 3000 сторінок - доповнень.

“Уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації Конвенції про захист прав людини та основних свобод, а саме: Ст. 3 (заборона катувань та принижуючого гіндність поводження); Ст. 5 (особиста свобода); Ст. 6 (справедливий суд); Ст. 8 (повага до особистого та сімейного життя); Ст. 10 (свобода вираження поглядів); Ст. 13 (ефективний засіб захисту); Ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілій інших ніж ті, для яких вони були передбачені) щодо своїх громадян, яких Росія переслідує за політичними мотивами”, - пише Ліщина.

Він також підкреслює: “Щодо Клиха, Балуха, Куку та Литвинова додатково подані заяви по Правилу 39 щодо надання належного медичного забезпечення та інформації щодо стану здоровʼя”.

Читайте також: Адвокат сказав, коли прохання про помилування Сенцова може дійти до Путіна

Детальніше про нову міждержавну заяву команда Міністерства юстиції обіцяє розповісти на прес-конференції в “Укрінформі”, яка відбудеться у понеділок, 13 серпня, о 12.00.

Як відомо, в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-