Україна підтверджує підтримку територіальної цілісності Грузії - МЗС

Україна підтверджує підтримку територіальної цілісності Грузії - МЗС

Укрінформ
Україна вкотре підтверджує рішучу підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах.

Про це йдеться у заяві МЗС України з нагоди 10-ї річниці російсько-грузинської війни 2008 року.

"Україна вкотре підтверджує свою послідовну і рішучу підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, а також відданість стратегічному партнерству між нашими державами. Зокрема, Україна підтримує останню мирну ініціативу грузинського уряду «Крок до кращого майбутнього», спрямовану на врегулювання конфлікту та примирення", - йдеться у документі.

У МЗС також закликали Російську Федерацію виконати свої зобов’язання за Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, вивести військові підрозділи з окупованих територій Грузії (Абхазія та Цхінвальський регіон) та здійснити інші заходи з демілітаризації та деокупації цих територій.

Як зазначається у заяві, Російська Федерація несе повну відповідальність за складну гуманітарну ситуацію на окупованих територіях і має негайно забезпечити безперешкодний доступ до них міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій.

Читайте також: Україна і Грузія мають стати членами НАТО - глава МЗС Латвії

"Україна звертається до посередників Женевських міжнародних дискусій – ЄС, ОБСЄ, ООН і США та всієї міжнародної спільноти продовжити докладати зусилля, спрямовані на врегулювання російсько-грузинського конфлікту", - закликали у зовнішньополітичному відомстві.

8 серпня 2018 року виповнюється 10 років з початку прямої збройної агресії Російської Федерації проти Грузії. Нехтуючи загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права, збройні сили РФ грубо порушили міжнародно визнані кордони та вторглися на  суверенну територію Грузії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-