Україна в ООН закликала посилити тиск на Росію через її агресію

Україна в ООН закликала посилити тиск на Росію через її агресію

Укрінформ
Міжнародні механізми впливу, в тому числі санкції проти Росії, мають посилюватися, допоки Москва не припинить агресію проти сусідніх країн та свої спроби підірвати міжнародне право й світовий порядок.

Про це заявив у понеділок тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко під час заходів, присвячених 10-й річниці розв'язання російсько-грузинської війни, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Міжнародне співтовариство має поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів та олігархів. Зрештою, всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили", - заявив представник України.

Читайте також: МЗС висловило протест проти візиту Путіна в окупований Крим

Він також закликав ООН "бути більш активними" у розв'язанні конфліктів, ініційованих Росією в Грузії, Україні, Молдові та інших місцях.

"Попри наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат чи Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні продемонструвати набагато більш потужну позицію щодо конфліктів та збільшити тиск на Росію", - підкреслив український дипломат.

Читайте також: Путін не планує виконувати будь-які угоди - Парубій

Але більш важливим, за його словами, повинна залишатися послідовна й консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації та анексії для забезпечення мирного рішення конфліктів у регіоні та світі.

"Першим кроком має стати деокупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії й Південної Осетії та виконання всіх інших зобов'язань Росії за діючими угодами", - зауважив представник Української місії при ООН.

Читайте також: Представники чотирьох країн відвідають Грузію у річницю російської агресії

Він також наголосив, що Росія, як держава-окупант, має зобов'язання за міжнародним правом перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії й Південної Осетії.

"Вона несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних дій і платитиме сповна за ту шкоду, яку заподіяла", - підкреслив представник Місії України при ООН.

Фото: ООН

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-