Опоблок досі наполягає на внесенні Президентом кандидатур до ЦВК від усіх фракцій

Опоблок досі наполягає на внесенні Президентом кандидатур до ЦВК від усіх фракцій

781
Укрінформ
Фракція Опозиційний блок готова голосувати за оновлення складу Центральної виборчої комісії лише в разі перевнесення Президентом Петром Порошенком подання на призначення членів ЦВК з кандидатурами від усіх парламентських фракцій.

Про це журналістам сказав співголова фракція Юрій Бойко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Президент країни повинен внести в парламент кандидатури по квотному принципу від усіх фракцій і це повинно статися. У поданні мають бути усі прізвища (кандидатів у члени ЦВК - ред.) і за всі треба буде голосувати. Якщо одне прізвище не буде проголосованим - це шлях до формування непрозорої ЦВК», - наголосив Бойко.

За його словами, кандидатами «Опозиційного блоку» у члени Центральної виборчої комісії є аспірант Національної академії державного управління при Президентові України Григорій Москаленко та член Ради Центрального депозитарію Сергій Румпа. Ці кандидатури не були включені до подання Президента і, відповідно, не проходили процедури спецперевірки.

5 липня Верховна Рада мала розглядати питання зміни складу Центральної виборчої комісії, однак ряд фракцій наполягали на необхідності перевнесення подання про призначення нових членів Центральної виборчої комісії, в якому передбачити 13 кандидатур замість 14, які раніше подав Президент Петро Порошенко. Окрім того, деякі фракції наполягали на тому, щоб у поданні були представлені кандидатури від усіх парламентських фракцій.

Фракція "Блоку Петра Порошенка" вимагала розгляду парламентом питання зміни складу ЦВК, і більшість фракцій залишила сесійну залу з вимогою невідкладного розгляду цього питання.

Таким чином, парламент не розглядав звільнення та призначення нових членів Центрвиборчкому.

Читайте також: Оновлення Центрвиборчкому: у НФ пояснили, чому 12 кандидатів краще за 14

Під час погоджувальної ради у понеділок Парубій повідомив, що до нього продовжують надходити пропозиції від фракцій щодо можливості оновлення ЦВК. При цьому він озвучив одну із них: аби в законі про ЦВК змінити кількісний склад комісії.

11 липня голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак заявив, що НФ проти внесення змін до закону про Центральну виборчу комісію, які б передбачали збільшення кількості членів Центрвиборчкому.

У четвер, 12 липня, голова фракції БПП Артур Герасимов заявив про готовність фракції відкликати одну зі своїх кандидатур на посаду члена ЦВК. Фракція звернулася до колег з коаліції відкликати зі своєї сторони одну кандидатуру для забезпечення представлення кандидатур від усіх фракцій Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-