Війна на Донбасі несе загрозу екологічної катастрофи, включаючи ядерну

Війна на Донбасі несе загрозу екологічної катастрофи, включаючи ядерну

Дослідження
Укрінформ
Конфлікт на Донбасі несе загрозу серйозної екологічної катастрофи, включаючи ядерний аспект, і на цьому має бути сфокусована увага міжнародної громадськості.

Про це кореспондентові Укрінформу у ФРН заявив міністр екології і природних ресурсів України Остап Семерак після презентації на полях 27-ї сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ результатів дослідження «Дія збройного конфлікту (на сході України) на довкілля».

«Світ має знати про загрози, з якими стикається Україна, які також є загрозами для всього світу, як мінімум для європейського регіону», - зазначив міністр.

Він назвав «актом міжнародного екологічного тероризму, який світ має розслідувати належним чином» те, що бойовики припинили відкачувати воду з багатьох шахт. Серед них і шахта «Юний комунар», яка використовувалася в 1970-х для проведення підземного ядерного вибуху і де «закапсулювалися» його продукти.

«Країни, які розуміють загрозу атома, мають включити дуже дієву свою участь у вирішення екологічних проблем Донецької і Луганської областей», - наголошує Семерак.

Експертна зустріч «Вплив збройного конфлікту (на сході України) на навколишнє середовище» / Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

За його словами, в цілому на тимчасово не підконтрольних територіях на сьогодні 36 затоплених шахт. І питання про те, що робити з ними, із забрудненими водними об'єктами, землями, що постраждали від обстрілів, використання вибухових пристроїв і пожеж, як відновлювати біорозмаїття в регіоні після того, як збройний конфлікт буде врегульовано, доведеться вирішувати й Україні, й іншим країнам.

Читайте також: Прокуратура розслідує екоцид на “ядерній шахті” в районі окупованої Донеччини

Глава Мінекології наголосив, що самостійно вирішити проблему Україна не зможе: ні з фінансового, ні з технічного, ні з експертного боку. І спеціалістів, які можуть належним чином спроектувати необхідні роботи, - «одиниці по всьому світу».

Втім, ще раз зазначив міністр, все потрібно буде робити тільки після реального завершення обстрілів.

Дослідження незалежною групою міжнародних експертів щодо впливу на довкілля військового конфлікту в Донецькій і Луганській областях було проведено в 2017 році за фінансової підтримки урядів Канади й Австрії. Є домовленість продовжувати цю роботу і далі. Крім того, здійснюється спільний проект українського уряду й ОБСЄ з відновлення разом з обладміністраціями зруйнованої системи моніторингу, зокрема, водних об'єктів.

За перші 3 роки ведення бойових дій у регіоні сталося більш як 500 промислових інцидентів, деякі з яких несуть потенційну загрозу населенню й екології. На Донбасі також є 4,5 тис. підприємств, які тією чи іншою мірою своєю діяльністю завдали або могли завдати шкоди довкіллю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-