Асоціація з Євросоюзом: у Києві відкрили EU Association Lab

Асоціація з Євросоюзом: у Києві відкрили EU Association Lab

Укрінформ
GIZ разом з урядом за підтримки 1991 Open Data Incubator відкрили у Києві EU Association Lab – лабораторію для проектів, що сприятимуть імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми пропонуємо вам заснувати новий проект. Він працює разом з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Уряд Німеччини надає технічну допомогу в розробці тренінгів та інших напрямків. Це називається EU Association Lab", - сказав перший секретар відділу економіки Посольства Німеччини в Україні Себастіан Кноке (Sebastian Knoke).

Як наголосила у своєму відеозверненні директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, нині, коли угода про асоціацію набула особливої сили, Україна має втілювати у життя реформи активніше та ефективніше. "У рамках EU Association Lab ми з міністерствами та іншими органами влади матимемо унікальну можливість побачити амбітні проекти, які базуються на тих можливостях, які вже є, які закладені у нашій угоді про Асоціацію між Україною та ЄС", - сказала вона.

"Ми віримо в те, що інноваційні підходи у політиці, у розробці підзаконних актів, усіх кроків можна буде підняти на новий рівень усіх імплементацій",- додала старший радник з питань асоціації Україна Анне Берчіо (Anne Bercio).

Читайте також: Для тіснішої інтеграції з ЄС обрано чотири галузі - Климпуш-Цинцадзе

Це конкурсна програма, націлена на реалізацію нових ідей, що допоможуть втілити в життя Угоду про асоціацію. Програма проводиться за підтримки Федерального уряду Німеччини. Протягом інтенсивної шестимісячної  програми фахівці з українських міністерств спільно з представниками органів державного управління, бізнесу та громадянського суспільства працюватимуть над новими підходами для її імплементації.

У багатьох випадках фахівці міністерств, відповідальних за реалізацію Угоди про асоціацію, завдяки офіційним документам точно знають, що саме треба зробити, але при цьому не знають як саме. Тому завдання лабораторії - допомоги спеціалістам відомств знайти відповіді на ці питання і скористатися наявними можливостями з розробки та втілення власних ідей для реалізації угоди.

Таким чином, 3 липня проводиться захід з нагоди офіційного старту конкурсу ідей на участь у лабораторії проектів для імплементації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. В рамках заходу Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції оголосить 5 пріоритетних тем, пов'язаних з Угодою, що  будуть одним із критеріїв відбору учасників. Конкурсні заявки, які висвітлюють визначені теми, матимуть особливо високі шанси на перемогу.

З 4 липня по 20 серпня відбуватиметься прийом заявок та відбір кращих ідей. Експертне журі визначить 10-15 команд-півфіналістів, які подали найцікавіші ідеї. Ці команди будуть запрошені до наступного етапу відбору EU Association Day, під час якого вони матимуть нагоду доопрацювати свої ідеї та презентувати їх журі.

Потім команди представлять свої ідеї продуктів Урядовому офісу, який визначить 4-5 команд-фіналістів. Саме вони стануть учасниками 5-місячної програми лабораторії.

Наприкінці вересня команди-фіналісти зустрінуться на стартовому тренінгу, який триватиме 2 дні.

У вересні-лютому команди зустрічатимуться раз на два або чотири тижні для участі у семінарах та тренінгах з метою подальшого доопрацювання, тестування та удосконалення прототипів. А вже у лютому-березні команди протестують свої продукти та представлять їх широкій аудиторії. Згодом відбудеться голосування за найкращий продукт. За його результатами буде обрано команду-перможця.

Більше інформації про лабораторію та умови участі у конкурсі можна отримати на сторінці програми www.eulab.com.ua.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-