Савченко мала чіткий план вбивства керівників держави – СБУ про результат поліграфу

Савченко мала чіткий план вбивства керівників держави – СБУ про результат поліграфу

Укрінформ
Результати експертизи з використанням поліграфу свідчать, що народний депутат Надія Савченко розробила чіткий план вбивства керівників України.

Поліграф також засвідчив, що вона готувалася здійснити теракт в Урядовому кварталі та будівлі Верховної Ради, повідомляє у понеділок прес-центр СБУ.

"За результатами проведеного дослідження комісією експертів надано категоричні висновки про наявність у Савченко Н.В. позитивних психофізіологічних реакцій, які свідчать, зокрема, про те, що Савченко Н.В. обговорювала плани насильницького повалення конституційного ладу, брала участь у незаконних діях з поваленням конституційного ладу та особисто готувала насильницьке повалення конституційного ладу. Савченко Н.В. також обговорювала плани збройного захоплення влади та брала участь у підготовці збройного захоплення влади, для чого з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади підшукувала та перевозила зброю. Розроблені плани з насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади Савченко обговорювала з Рубаном В.В. (головою Центру звільнення полонених ГО "Офіцерський корпус" Володимиром Рубаном - ред.), Захарченком О.В. (ватажком "ДНР" Олександром Захарченком - ред.), Тимофєєвим О.Ю. ("міністром доходів і зборів ДНР" Олександром Тимофєєвим - ред.)", - зазначили в СБУ.

Читайте також: Савченко поскаржилась до КСУ на свій арешт

Там також повідомили, що Савченко "обговорювала зі спільниками плани вбивства керівників держави, зокрема особисто розподіляла ролі в замахах".

"Нею був розроблений чіткий план вбивства керівників держави, вона домовлялася зі спільниками, хто і що має робити під час замаху на вбивство керівників держави. Свої плани вона доводила до Тимофєєва О.Ю. та Рубана В.В", - зазначається в повідомленні спецслужби.

За даними СБУ, поліграф також засвідчив, що Савченко готувалася здійснити теракт в Урядовому кварталі та будівлі Верховної Ради.

"Разом з тим експерти не виявили позитивних психофізіологічних реакцій на запитання поставлені стороною захисту, зокрема: чи бажала Савченко Н.В. змінити владу в Україні в конституційний спосіб, чи вважає вона діяльність Президента України, народних депутатів України, Прем’єр-міністра України, секретаря РНБО, членів Кабінету міністрів України, керівників політичних партій злочинною", - повідомили також в СБУ.

Там додали, що у зв’язку "зі свідомою протидією Савченко" проведенню судової психологічної експертизи з використанням поліграфу комісія експертів не змогла поставити їй всі запитання, а проведення експертизи було припинене.

Як повідомляв Укрінформ, 22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Читайте також: Савченко написала листа Путіну - ЗМІ

Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави.

13 квітня перевірка Савченко на поліграфі була перервана через стан її здоров'я. А 17 квітня вона пройшла допит на поліграфі у слідчому ізоляторі СБУ. 5 травня стало відомо, що захист Савченко відмовився від перевірки її показань на поліграфі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-