Подання на Дунаєва і Пономарьова Рада розгляне на початку червня

Подання на Дунаєва і Пономарьова Рада розгляне на початку червня

906
Ukrinform
Голова Верховної Ради Андрій Парубій розраховує на те, що наступного пленарного тижня парламент зможе вийти на розгляд подань генпрокурора щодо притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Сергія Дунаєва та Олександра Пономарьова.

Про це спікер заявив під час інтерв'ю телеканалу «Рада», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наступного пленарного тижня, я думаю, що ми вже зможемо вийти на розгляд тих подань, які були зроблені минулого тижня. Але сьогодні надійшли нові подання - їх знову два: на Олександра Вілкула і на Дмитра Колєснікова. І я теж, як завжди це роблю, невідкладно відправив їх у комітет на розгляд, де процедура буде йти за також системою, тобто до 20-ти днів має бути рішення комітету, а далі я вже винесу питання в зал на розгляд», - зазначив Парубій.

Водночас він наголосив на необхідності повного скасування депутатської недоторканності.

Читайте також: Парубій терміново направив подання на Вілкула у комітет Ради

«Я глибокий прибічник того, що депутатська недоторканність не має бути серед тих ознак народних депутатів, які є сьогодні, тому моя принципова позиція: яким би не був висновок комітету, для мене це є достатньою підставою, щоб винести питання в зал. І я переконаний, що якщо людина має аргументи своєї невинуватості, то зможе в суді, через адвокатів, як усі громадяни, це довести. Розгляд має відбуватися чесно, публічно, зі змагальністю сторін, а Верховна Рада має давати дозвіл на всі подання, які приходять від генерального прокурора», - пояснив спікер.

Наступного разу депутати зберуться на пленарне засідання 5 червня.

Як повідомлялося, 18 травня Генеральна прокуратура внесла до парламенту подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутат Олександра Пономарьова («Воля народу»), який у приміщенні Верховної Ради перешкоджав роботі журналістів.

Раніше, 15 травня, генпрокурор Юрій Луценко підписав подання щодо притягнення до відповідальності депутата Сергія Дунаєва («Опозиційний блок»), який подав завідомо недостовірні відомості у декларації.

25 травня генпрокурор вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності співголови фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула та народного депутата з цієї ж фракції Дмитра Колєснікова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-