ЄСПЛ визнав мораторій на продаж землі в Україні порушенням прав людини

ЄСПЛ визнав мораторій на продаж землі в Україні порушенням прав людини

Укрінформ
Рішення Європейського суду з прав людини визнає мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушенням прав людини та закликає внести зміни до законодавства.

Про це йдеться у прес-релізі ЄСПЛ

«Абсолютна заборона Україною купівлі та продажу земель сільськогосподарського призначення призвела до порушення прав людини, уряд повинен прийняти більш збалансований закон», - вказано в документі.

22 травня ЄСПЛ виніс рішення по справі "Зеленчук і Цицюра проти України", в якій позивачі – жителі Івано-Франківська та Тернополя, власники земельних ділянок, скаржаться на мораторій на продаж сільськогосподарських земель, як порушення майнових прав власників землі.

У роз’яснювальній частині ЄСПЛ вказує, що розподіл сільгоспугідь  в Україні проводився після розпаду СРСР та серед людей, які працювали в колективних господарствах, з метою перепродажу земель та запобігання зосередженню великих земельних наділів в одних руках, було введено мораторій на продаж.  

"Суд постановив, що держава не встановила справедливого балансу між загальними інтересами спільноти та правом власності заявників", - вказано в прес-релізі ЄСПЛ.

Читайте також: Україна vs Росія: ЄСПЛ "підняв" рівень справ до Великої палати

ЄСПЛ постановив уряду внести зміни до законодавства, аби встановити цей баланс та не присуджував заявникам грошову компенсацію. Але у разі проявлення «необгрунтованої затримки» з боку держави, може бути призначено кожному із заявників винагороду 3 тисячі євро.

Як відомо, кілька днів тому Світовий банк заявив, що у разі скасування мораторію на продаж землі відбудеться відчутне зростання економіки України - щорічно на $0,7-1,5 млрд, що еквівалентно щорічному додатковому зростанню ВВП на 0,6-1,6%. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-