Порошенко пропонує країнам ЄС взяти шефство над містами Донбасу

Порошенко пропонує країнам ЄС взяти шефство над містами Донбасу

Укрінформ
Президент Петро Порошенко пропонує, щоб кожна країна ЄС ініціювала цільову програму шефства над окремими містами українського Донбасу задля сприяння їхньому відродженню та відновленню інфраструктури.

Відповідну ініціативу він висунув під час зустрічі з президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгієм Церетелі, повідомляє прес-служба глави держави.

"Були обговорені шляхи допомоги внутрішньо переміщеним особам та відродження українського Донбасу. У цьому зв’язку глава держави запропонував ініціативу, щоб кожна країна ЄС підготувала цільову програму шефства над окремими містами українського Донбасу, сприяючи їхньому відродженню та відновленню інфраструктури", - йдеться у повідомленні.

Співрозмовники також обговорили безпекову ситуацію на Донбасі та необхідні першочергові кроки з метою досягнення прогресу у мирному врегулюванні, зокрема ініціативу з розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

Крім того, під час зустрічі лідери наголосили на необхідності продовження санкцій проти РФ до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Також глава держави закликав ПА ОБСЄ продовжувати зусилля задля звільнення з російських тюрем українських політв’язнів, а також українських заручників.

Окремо було наголошено, за даними АП, на важливій ролі ПА ОБСЄ у контексті вшанування 85-х роковин Голодомору, зокрема визнання національними парламентами Голодомору геноцидом українського народу.

Читайте також: Геращенко розповіла, про що говорила із президентом ПА ОБСЄ

Разом з тим Порошенко подякував президенту ПА ОБСЄ за підтримку асамблеєю України у боротьбі з російською агресією шляхом ухвалення важливих резолюцій.

"Голос Парламентської асамблеї ОБСЄ є дуже важливим у наших спільних зусиллях зупинити агресора", - зазначив він.

У свою чергу Церетелі поділився враженнями від відвідання Донбасу та подякував українській делегації у ПА ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-