Автокефалія для української церкви: екс-президенти підтримали звернення Порошенка

Автокефалія для української церкви: екс-президенти підтримали звернення Порошенка

Фото
Укрінформ
Надання автокефалії православній церкві України відіграє важливу роль у розвитку держави.

Як зазначив на прес-конференції в Укрінформі перший президент України Леонід Кравчук, таку позицію три президенти - Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор  Ющенко - виклали у підписаному спільно зверненні до українського народу, повідомляє кореспондент агентства.

"Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольскою матір'ю-церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної та національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи, сприятиме зміцненню міжконфесійного діалогу в нашій країні", - сказав Кравчук.

Прес-конференція за участі екс-президентів України / Фото: Укрінформ

 За його словами, саме єдність українського народу є великою силою, зміцнювати яку буде автокефальна православна помісна церква, і це стане непереборною духовною перемогою у боротьбі з російською церквою в Україні. "Тому ми підтримуємо зусилля Президента України Петра Порошенка з цього надзвичайно важливого для України питання та звертаємося до всіх громадян, до всіх відповідальних політиків, громадських діячів із закликом об'єднатися навколо цієї великої мети та активно працювати",- наголосив перший президент України.

Читайте також: Новинський їздив до Варшави агітувати проти української автокефалії - ІС

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави також офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Крім того, Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-