Представник Президента назвала причини, які не дають розірвати договір про дружбу з РФ

Представник Президента назвала причини, які не дають розірвати договір про дружбу з РФ

Укрінформ
Договір «Про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією» не може бути повністю денонсований.

Про це під час брифінгу заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Не йде мова про денонсацію договору в цілому з двох причин. Одна з них, наприклад, - це розділ договору, в якому сказано про міжнародно визнані кордони України, що Крим - це територія України, що неконтрольованих 400 км - це кордони України. Ми б хотіли цей розділ залишити в обов'язковому порядку. У договорі також є розділи, за якими Україна спільно з Російською Федерацією має вживати заходи щодо Чорнобильської катастрофи. Це є спільна відповідальність. Є розділ про підтримку і визнання мов меншин, української і російської мов. Цей розділ обов'язково має залишитися, бо якщо ми розірвемо цей розділ договору, посилиться утиск українського населення в Росії, україномовного населення в Криму», - пояснила Ірина Луценко.

Читайте також: Скасування депутатської недоторканності: У Раді чекають на висновок КСУ

За її словами, ці розділи необхідні у випадку, якщо Україна матиме намір звертатися до міжнародних судів та інших інстанцій щодо захисту позицій України та українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-