Єльченко: Агресія Росії в Україні перетворилася на всесвітню гібридну війну

Єльченко: Агресія Росії в Україні перетворилася на всесвітню гібридну війну

Укрінформ
Заявлені російським президентом Путіним ще в 2007 році плани про руйнування однополярного світу переросли в криваву агресію РФ проти Грузії, напад на Україну та зрештою у гібридну війну світового масштабу.

Про це заявив, виступаючи в середу в Принстонському університеті постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Гібридна війна, яку веде Росія проти України, поступово перетворюється на всесвітню гібридну війну. Вона ведеться на всіх рівнях, на різних полях битв та з різною інтенсивністю", - заявив український високопоставлений дипломат.

Читайте також: У вишах США розкажуть про неоголошену війну Росії проти України

У цьому зв'язку він нагадав про виступ Путіна під час Мюнхенської конференції з питань безпеки в 2007 році, коли російський лідер висловив несприйняття однополярності світової політики та по суті "розкрив свої агресивні плани з підриву цивілізованого світу".

Зрештою, масштабна мілітаризація російського режиму та готовність "застосовувати будь-які інструменти для просування своєї реваншистської програми попри людські втрати" призвели до кровопролиття в Грузії в 2008 році. У 2014 році, через окупацію Криму та військовий наступ на сході України, Росія поклала початок "нехтуванню встановлених принципів міжнародних відносин на основі Статуту ООН".

Читайте також: Україна висловила протест Росії через незаконний арешт Панова

Зараз Москва перетворює Крим на величезну військову базу – з сухопутними, повітряними та військово-морськими компонентами, використовуючи її як платформу для своїх військових втручань в інших місцях, зокрема, в Сирії. Втім, агресія Росії проти України не обмежується Кримом: вона продовжується на сході України. Причому в Москві продовжують заперечувати присутність солдат і офіцерів на Донбасі, виправдовуючи їхню фактичну наявність тим, що вони начебто перебувають "у відпустці".

"Неправомірні дії Росії, а також безперервна пропаганда, дезінформація, підроблені новини та інші гібридні інструменти застосовуються Росією щодня в безперервному режимі", - підкреслив постійний представник України при ООН.

Читайте також: Росія мала мотив для ліквідації Скрипаля - МЗС Британії

Попри постійні провокації РФ, Україна продовжує докладати зусиль на захист власного суверенітету й територіальної цілісності на основі Міжнародного права.

"Ми твердо віримо, що тільки через закон можна впоратися з режимом, який ставить себе поза законом", - зауважив Єльченко.

У цьому зв'язку він наголосив, що Україна ініціювала розгляд справ відносно дій РФ у Міжнародному кримінальному суді, Міжнародному суді ООН, а також арбітражний розгляд в межах Конвенції ООН з Морського права.

Фото: Постійне представництво України при ООН

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-