Росія вже місяць знала, що Україна не дозволить вибори у консульствах - МЗС

Росія вже місяць знала, що Україна не дозволить вибори у консульствах - МЗС

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України ще місяць тому попередило МЗС Росії про неможливість голосування для російських громадян у російських дипустановах в Україні, якщо не будуть скасовані незаконні вибори президента РФ в окупованому Криму.

Про це заявила в ефірі "112 каналу" в суботу, 17 березня, речник МЗС Мар'яна Беца, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Це (недопуск росіян на голосування в російських дипустановах - ред.) скоординована позиція наших міністерств (МЗС і МВС - ред.) і взагалі держави в цілому. Зазначені вибори в окупованому Криму є апріорі незаконними, нелегітимними, це грубо суперечить міжнародному праву, українському законодавству і резолюціям Генасамблеї ООН. Ми ще в лютому попередили МЗС Росії,  по-перше, щодо незаконності цих виборів, по-друге, застерегли їх від проведення цих виборів на території України як на Донбасі, так і в окупованому Криму, і по-третє, наголосили, що не може бути ніяких виборів у дипустановах без виконання попередніх умов. Тобто ще місяць тому ми попередили російську сторону. Станом на сьогодні  російська сторона, як завжди, проігнорувала абсолютно законні вимоги української сторони", - сказала Беца.  

Вона наголосила, що будь-яка дипломатична установа, яка перебуває на території іншої держави, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, має дотримуватися законодавства країни перебування. 

Читайте також: У Клімкіна прокоментували претензії посольства РФ щодо виборів

"Російська сторона не дотримується законодавства  країни перебування, проводить вибори на нашій території. Тому це абсолютно свідоме рішення - ми не дозволимо проводити вибори. Стосовно голосування російських дипломатичних співробітників - питань немає,  а якщо російські громадяни хочуть проголосувати, вони можуть скористатися правом на волевиявлення, поїхати в Російську Федерацію і проголосувати за кандидата, але не на нашій території", - підкреслила Беца. 

Вона поінформувала, що Україна доводила цю позицію до міжнародних партнерів.

Коментуючи вчорашню заяву МЗС Росії з приводу недопуску громадян Росії у дипустанови в Україні для участі в голосуванні, Беца назвала її "абсолютно цинічною". 

"За чотири роки агресії проти України вони раптом згадали про міжнародне право і що все ж таки воно десь існує, але не пам'ятали про це в 2014 році, коли окуповували нашу територію і розв'язали війну, в результаті якої  більше 10 тис. громадян України загинули. Тому давайте говорити абсолютно відверто і чесно - на території України, яка незаконно окупована, не можуть проводитися ніякі вибори іншої держави. Це абсолютний постулат міжнародного права. І в даному випадку ми дотримуємося законодавства України і міжнародного права", - резюмувала речник МЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-